Zcela nový Santa Cruz Tallboy – švihák řízlý endurem

20.8.2019

Nový Tallboy se 120 mm zdvihu změní váš pohled na kola s kratším odpružením hned po první jízdě. Jasně, 10 mm, o které v Santa Cruz zvětšili u Tallboy zadní zdvih, se může zdát jako malý krůček. Ale ve spojení s VPP konstrukcí s nízko, nad středovým složením, umístěným tlumičem se jedná o pořádný skok v úrovni svezení. Ruku v ruce s novou generací pružení kráčí i nová geometrie a jednoduchý design s tradičním soustředěním na detaily, jak už jsou u Santa Cruz Bicycles zvyklí.

Tallboy je bike, se kterým to, díky maximálně efektivnímu VPP odpružení zakomponovanému do pevného a lehkého rámu, můžete rvát na plný kule do kopce, po rovině, po rozbité cestě i ve sjezdu. Má geny svých “většo-zdvihových” příbuzných – V10 (děd), Nomad (otec), Bronson a Hightower (bratři) a tak se díky VPP konstrukci s nízko uloženým tlumičem cítí stejně doma na cross country tratích, tak i v extreme/down country. Se standardně dodávanou 130 milimetrovou vidlicí je Tallboy kolo pro jezdce, kteří to chtějí rozbalit.

Geometrie, to je oč tu běží. Tradiční cyklověda říká, že se biky s kratšími zdvihy jezdí pomaleji, a tak potřebují strmější a konzervativnější geometrii. Dnešní ježdění je ale jiné. Jen si vzpomeňte, kdy jste se naposledy museli přiškrcovat na zábavném trailu jen proto, že jste nebyli na větším kole. Nebo na to jak vás to tenkrát skoro sfouklo. A tak v Santa Cruz napodobili geometrii svých větších biků a Tallboy postavili s hlavovým úhlem 65,5 stupně a vidlicí s krátkým předsazením.

Krátká řetězová vzpěra (430 mm) se dá prodloužit o 10 mm tak, aby se Tallboy ještě více přiblížil jezdcům všech velikostí i chutí. Možnosti dokonalého vyladění a nastavení kola tímto ale nekončí. Flipchip na vahadle tlumiče umožňuje kolo lehce nakopnout a zvýšit.

Tohle kolo se těžko vejde do běžných škatulek. Je to prostě Tallboy. Máte na to.

Značka Juliana, také dnes, představuje sesterský model Joplin. Stejně jako Tallboy se bude vyrábět s karbonovými i hliníkovými rámy. Na rámy a jejich ložiska je již tradičně poskytována doživotní záruka.

Ceny na českém trhu začínají na 84999,- korunách u verze s hliníkovým rámem, respektive 121999,- korunách u základní karbonové verze. První kola dorazí koncem září. Již teď je ale můžete objednávat u svých dobrých obchodníků.

-TZ

1 komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

  1. Hynas (hynas@***) napsal:

    To chci!

Menu