Zahájení cykloturistické sezony v Písku

26.4.2023
V Písku zahájí cykloturistickou sezonu u prodejny Cyklošvec v sobotu 29. dubna akcí nazvanou Cykloslet. A program vypadá slibně.

Nebude se jen jezdit na kole. Start pochodu i cyklistické vyjížďky do Píseckých hor od prodejny Cyklošvec (U Hřebčince 2509) bude probíhat od 9.00 do 11.00 hod. Cílem je chata Živec. Destinace Strakonicko-Písecko zde pokřtí novou Turistickou vizitku k této jarní akci a proběhne zde putovní výstava České rekordy s Agenturou Dobrý den.

 

 

Trasa pro pěší je dlouhá zhruba 5,5 km, druhá trasa pro pěší i MTB cca 9 km a cyklotrasa přibližně 38 km. Stačí pak potvrdit absolvování vybrané trasy na tzv. Razítkových místech. V cíli bude pro prvních 100 úspěšných účastníků připraven Diplom, jedinou podmínkou je dokončení zvolené trasy do 15.00 hod.

V cíli na chatě Živec v přírodním parku Písecké hory bude otevřena restaurace, chybět nebude možnost opékání buřtů a ryb a večer proběhne pálení čarodějnic.

 

 

Není to ale vše. V 11.00 hod. proběhne u prodejny Cyklošvec start jízdy GRVL880 Písek–Hamburk na 880 km, trasa povede podél Vltavy a Labe po silnicích a cyklostezkách z jihočeského Písku až do německého Hamburku, do sídla výrobce kol a elektrokol Stevens bikes. „Přidejte se k nám, pokud nás po cestě potkáte, budeme rádi,“ říkají autoři výzvy. Informace najdete na https://bikegroup.webnode.cz/grvl880/.

V prodejně Cyklošvec Písek na adrese U Hřebčince 2509 proběhne v termínu 28.–29. dubna také testování kol a elektrokol. Další informace hledejte na adrese www.cyklosvec.cz/cykloslet-a-testovani-kol-a-elektrokol-s-cyklosvec.

V Písku bude na konci dubna cyklisticky nabito.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu