XCO Maraton v Garden Parku ukončí TOMKET Pražský MTB pohár 2018!

25.10.2018

Netradiční formu závodu zvolili pořadatelé pro závěrečný závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018, který se uskuteční v neděli 28. října 2018 v unikátním prostředí jenečského Garden Parku. Bude jím XCO Maraton. Závod olympijského cross country, ale na prodloužené trati XCO a v delším čase než je obvyklé u současného modelu cross country.

Závěrečný, finálový závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018 v Garden Parku Jeneč je vypsán pro kategorie kadetů, juniorů, mužů, žen, masters a handicapovaných cyklistů. Závod se jede na prodlouženém okruhu XCO na kterém se na jaře jel v Garden Parku závod TOMKET Pražského MTB poháru 2018.

Start se uskuteční v 11:00 hodin a bude společný pro všechny kategorie ve vlnách a v následující posloupnosti:

muži, junioři, kadeti – s minutovým odstupem pak Masters I. – IV., kadetky, juniorky, ženy, handicapovaní cyklisté.

Princip závodu je jednoduchý: Závod se jede na 8 okruhů. V okamžiku, kdy závod dokončí první závodník hromadného startu, končí závod, po projetí cílovou bránou i pro závodníky všech ostatních zúčastněných kategorií.

Předpokládaná délka závodu je 2:15 hodiny.

Délka okruhu je 6 200 metrů a cyklisté v každém z nich nastoupají 90 výškových metrů.

Závod bude bodovaný dvojnásobným počtem bodů.

Pořadatelé evidují o finálový závod velký zájem, nejenom od pravidelných účastníků TOMKET Pražského MTB poháru, ale i od mnoha dalších aktivních cyklistů, kteří si chtějí zazávodit na trati v zajímavém prostředí, která by snesla parametry i pro certifikované závody kategorie UCI. Startovní listinu i tentokrát obohatí zvučná jména některých našich úspěšných reprezentantů v čele s olympionikem a medailistou Mistrovství Evropy, Janem Škarnitzlem.

Trať závodu vede po neobvyklém podkladu, který tvoří převážně kamenité a písčité cesty. Povrch je o to těžší, že se jedná o kamennou suť, která pro svou nestabilitu nutí závodníky k neustálé koncentraci.

Volně přístupný trénink na trati je naplánován na sobotu od 14 do 17 hodin.

Propozice na www.prahamtb.cz

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu