Vlastní jméno na startovním čísle Author Šela Marathonu jen do zítřka

20.8.2020

AUTHOR ŠELA MARATHON 2020 připomíná všem zájemcům o datum 21. srpna jako termín pro získání osobního startovního čísla se jménem a příjmením a také s možností objednání pamětního trička „AŠM 2020 – všechno je ve hvězdách“

„Registrujeme přes 410 přihlášek, za které moc děkujeme a začínáme se těšit. Vlhko a teplé počasí nám připravili „peklo na trati“, vegetace roste snad 3x rychleji a udržet trasu v kondici vyžaduje stovky hodin práce, sekačky a pily hučí v jednom kole. Následky červencové větrné kalamity se daří odstraňovat, zbývají poslední dvě kritická místa“, dodal Aleš Procházka, ředitel závodu.

Závod prochází největší přeměnou od roku 2000, nejdelší trasa se zkrátila na 75 km a pojede se pouze po helfštýnské straně Moravské brány. Odpadají transportní kilometry napříč údolím do Oderských vrchů, některé pasáže se pojedou obousměrně, včetně objezdu hradu, některé traily se pojedou poprvé (třeba zrovna ten z Helfštýna dolů do Týna…) Zrušení závodu Světového poháru XCO v Lanzerheide nahrává zajímavé účasti, na start se postaví Jitka Čábelická, aktuální Mistryně ČR v cross country, Tomáš Paprstka, Mistr ČR v závodě do vrchu, nebudou chybět ani dvojnásobní vítězové Filip Adel a Jan Jobánek.

Střední trasa 52 km se pojede beze změn, novinkou je trasa C 38 km pro juniory a kadety. Trasa D 30 km HOBBY se vyhýbá exponovaném Jelenímu chodníku a závěrečnému objezdu hradu, stejně tak žákovská trasa E 23 km žáky 11 – 14 let. Z ekonomických i organizačních důvodů se nedělní dětské závody sloučily do sobotního „dospělého“ programu.

 

Pečlivě sledujeme hygienickou situaci, program závodu je rozprostřený na tři časové bloky, takže jsme v klidu a dokážeme vyhovět platným nařízením. Start hlavní trasy 75 km je v 9 hodin a vítěz dojede do cíle před 12. hodinou, kdy bude startovat trasa 52 km. Věříme, že si všichni společně užijeme pohodový den na cílové louce pod hradem Helfštýn.“ AP

Podrobné propozice: https://www.selasport.cz/cz/sela/author-sela-marathon/propozice.html

Přihláška: https://my.raceresult.com/146758/registration?lang=cz

Startovní listina: https://my.raceresult.com/146758/participants?lang=cz

 

(tz)

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu