Velká cena Města Touškova již tento víkend

6.9.2021

Již tuto neděli 5.9.2021 si Vás dovolujeme pozvat na závod P.A.L. Cup, Velkou cenu Města Touškova, a nadcházející víkend 11. a 12. září 2021 na závěrečný díl Českého poháru horských kol MTB XCO Plzeňský kraj. Všichni víme, jak náročné období máme za sebou. Covid nenechal kámen na kameni. Mění se vše kolem nás, termíny počínaje až po pravidla související s pořádáním závodu. V Touškově máme již třetí ročník v řadě, bohužel vždy v jiném termínu, ale vždy v plné připravenosti. Český pohár horských kol bude letos končit naším závodem a v roce 2022 jej budeme naopak otvírat. I pro nás jako organizátory je tento rok jiný zejména tím, že jsme museli modifikovat zázemí a přesunout jej do třešňového sadu. O to více jsme se věnovali přípravě tratě závodu.

Závodníci se mohou těšit na nové technické úseky. Již v loňském roce jsme vylepšili závodní okruh, ve kterém přibyly objízdné trasy. Upravili jsme též stávající singly v rokli. Zcela nově jsme vybudovali stěnu tzv. wallride, a to v délce 15 metrů, která nese označení 10G-PRO. Nemá cenu ji dlouze popisovat, mrkněte na obrázek, ale hlavně se přijďte podívat a užít si cyklistiku se zkušenými profesionály.

Hlavní závod se letos poprvé koná již v sobotu 11. 9., kdy v dopoledních hodinách uvidíme závodit kadety a juniory. Odpoledne nastoupí do do závodu profesionálové Elite mužů, U23, ženy, juniorky a kadetky, které startují v 13:30 hod. Hlavní kategorie mužů pak v 15:00 hod. Neděle 12.9.2021 začíná závodem odrážedel a pokračuje přes nejmenší děti až po žákovské kategorie. disciplíny. Podrobný program ČP naleznete na https://www.poharmtb.cz/files/2021-mtbxco-plzenskykraj-23-7-2021.pdf

Těšíme se na Vás u nás v Městě Touškově

za celý organizační tým závodu ČP MTB XCO Plzeňský kraj

Katka Duchková a Pavel Foltýn

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu