Velké finále La Vuelta v Madridu i virtuálně, již tuto neděli

8.9.2022

Praha, Česko/ Madrid, Španělsko / 8. září 2022 – La Vuelta 2022 i její virtuální dvojče La Vuelta Virtual míří do finále. To se bude konat 11. září v Madridu. Po sérii on-line kvalifikačních závodů na platformě ROUVY se do závěrečné části virtuálního závodu probojovalo 12 finalistů z celého světa. Ti budou závodit již tuto neděli na trenažérech po boku hvězd jako jsou bývalý olympionik a mistr světa v MTB José Hermida nebo vášnivý cyklista a video blogger Cameron Jeffers. ROUVY navíc za každého, kdo ujede virtuální La Vuelta Grand Final, přispěje 10 EUR lokální charitě Fundación También. Ta pečuje o lidi se zdravotním postižením a je mmj. i průkopníkem ve vývoji přizpůsobené a inkluzivní cyklistiky ve Španělsku.

Produkční tým ROUVY se přesouvá do centra španělského Madridu, aby na prestižním závodu La Vuelta 2022 postavil v parku Vuelta pódium s jediným cílem – zajistit živou show, kde 12 finalistů po boku legend předvede na trenažérech ZYCLE smart ZBikes svou sílu přímo před skandujícím davem fanoušků. Grandiózní souboj o korunu virtuálního pelotonu nemusí fanoušci sledovat z gauče, mohou se opět aktivně zapojit – ROUVY přináší jedinečnou možnost zúčastnit se finálového závodu pro kohokoli odkudkoli na celém světě.

Očekávání letošního 77. ročníku klasické La Vuelty jsou veliká. My se v ROUVY snažíme díky naší unikátní digitální technologii pro indoor cyklistiku umocnit účastníkům zážitek z cyklistických bitev, stát se součástí dění a osobně se připojit v reálném čase ke skutečným cyklistickým legendám. A to přímo z pohodlí svého domova,” komentuje finále Petr Samek, generální ředitel ROUVY, které patří do portfolia skupiny Pale Fire Capital. Jednotlivé etapy lze vyzkoušet tréninkově ještě dříve, než to hvězdy udělají ve skutečnosti na místě při závodu.

Závěrečná etapa La Vuelta

Profesionály klasické části čeká rovinatá, 96,7 km dlouhá, závěrečná etapa (č.21). Ta začne v rušném centru Madridu a povede okruh do Las Rozas a zpět. Finalisté La Vuelta Virtual budou bojovat na posledním 25kilometrovém úseku, který si razí cestu přes moderní most Puente Sobre, kolem slavných místních památek, např. Casa de Campo.

  • Datum a čas: 11. září – 17:00 CEST (začátek živého vysílání 16:45)

  • Místo: Parque Vuelta poblíž Plaza de la Lealtad, Madrid

Charitativní podtext akce

ROUVY přispěje za každého, kdo dokončí La Vuelta Grand Final, 10 EUR místní španělské charitě podporující lidi se zdravotním postižením Fundación También. Ta vyvíjí 22 let sociální projekty, ve kterých se sport pro lidi s postižením stává užitečným nástrojem osobního a sociálního růstu. Organizace je ve Španělsku také průkopníkem ve vývoji přizpůsobené a inkluzivní cyklistiky, poskytuje vybavení přizpůsobené individuálním potřebám jednotlivců a pořádá on-line kurzy cvičení. Na podporu lidí se zdravotním postižením a jejich rodin, se zvláštním důrazem na děti, ženy a osoby, které jsou vysoce závislé, vyvinuli v Tambien dokonce inkluzivní cyklistickou školu. Ta pomáhá lidem s postižením při jejich fyzické a sociální rehabilitaci.

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu