Valtické cyklobraní přilákalo na 700 cyklonadšenců

3.10.2019

Poslední zářijová sobota a 9. ročník závodu v krásách Lednicko-valtického areálu se i přes pár kapek nesl v duchu motta Pohoda, babí léto a burčák. Závodníci a fanoušci si tak užili zábavu na dvou trasách ale i v zázemí třeba díky doprovodným soutěžím a tombole.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

A než na dvě trasy s příznačnými názvy Pohodová a Burčáková vyrazilo celkem 711 závodníků, patřilo zázemí Vinných sklepů Valtice – Château Valtice dětem. V několika kategoriích ve věku od 6 do 14 let a odstrkovadla soupeřili dívky a chlapci v bezpečí zázemí a za velké podpory rodinných příslušníků. Ty nejlepší pak neminula odměna v podobě medaile, diplomu i něčeho dobrého.

Před 11 hodinou dopolední už bylo startovní pole zaplněno závodníky připravenými na delší Burčákovou trasu, aby si nejdříve poslechlo slova starosty města Valtic Pavla Trojana a také ředitele závodu Kamila Balgy. Ten upozornil na případná úskalí trasy o délce 53,2 km a v 11:00 hodin společně vypustili závodníky mezi vinohrady. O deset minut později vyrazili na trať příznivci elektrokol, kteří opět šlapali Burčákovou trasu Cyklobraní po loňské povedené premiéře. Ti, co chtěli jet v klidu a tzv. na pohodu, si prostě museli vybrat trasu s názvem Pohodová s délkou 28 km. „Pohodová a Burčáková trasa měly společných první 27 km. Letos jsme směr trasy oproti loňskému roku obrátili a závodníci se tak vydali polními cestami až k trochu skryté ‚myší díře‘ alias  železničnímu viaduktu, projeli se kaštanovou alejí až do katzeldorfského lesíka, dále plynule nádherným vinohradním bulvárem, výjezdem na kolonádu Reistna, švestkovým sadem až k česko-rakouským hranicím směr Schrattenberg, na Hraničářovu stěnu, k sedleckým rybníkům a do CHKO Skalky. Aby je poslední úsek opět vyvezl mezi vinohrady, do Úval a zpět přes Reistnu až do cílové rovinky zázemí Château Valtice.“, popsal trasu Kamil Balga.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Cílovou rovinku jako první prosvištěli závodnici Pohodovky s výsledným časem okolo 55 minut. To první dva v cíli trasy Burčákové se objevili okolo jedné hodiny a 35 minut a pár minut za nimi i nejlepší závodník na elektrole. Kromě láhve vína pro každého dospělého závodníky se udělovaly ceny v kategoriích ženských, mužských, rodinných a firemních týmech i v tandemech. Po oficiálním vyhlášení výsledků pak už zbyl jen čas na zábavu a relax v podobě soutěží ve šlapání hroznů ‚O nejlepší šlapku‘ i v tahání vody koštýřem ‚O nejlepší plíce‘. Tombola nakonec nabrala vysloveně symbolický ráz, když hlavní cenu v podobě kola Author získal mimo jiné závodník, který si bohužel odnesl i zranění, a výhru převzali jeho přátelé.

„Příští rok nás čeká jubilejní 10. ročník Valtického cyklobraní, a tak jsme se rozhodli jej protáhnout až do neděle. A pro všechny, kdo budou mít chuť, sílu a odvahu bude připravena ,horská časovka na jižní Moravě‘ – to je výjezd odspodu až nahoru k oblíbené  Kolonádě na kopci Reistna. Srdečně tedy všechny zvu za rok poslední zářijovou sobotu 26. 9. 2020 a samozřejmě i v neděli 27. září.“, dodal Balga.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kompletní výsledky závodu i fotogalerie na webových stránkách www.cyklobrani.cz.

(tz)

foto archiv pořadatele

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu