Úvalské cross country opět potěší hravou tratí

11.6.2018

Tradiční cross country Velká cena města Úval se jede netradičně už v polovině června – konkrétně v sobotu 16.6. Nicméně opět je možné se těšit na krásnou trasu plnou  singltreků na lesním okruhu v Úvalech, 5km východně od Prahy.

Závodníky již mnoho let láká kromě pohodové atmosféry terénní trať hlavního závodu. Závod od roku 2007 navazuje na tradici závodů v Úvalech v rámci bývalé Ligy horských kol. Málokoho napadne při cestě kolem, že Úvaly nabízejí tolik singltreků. Závod je namotaný okolo rozhledny Vinice a na své si přijdou jak závodníci tak i diváci.

„V minulosti zde vyhrávali borci jako Jan Škarnitzl nebo Pavla Havlíková a moc si pochvalovali zejména technickou, přesto krásně jezdivou trasu“ říká Radek Netušil, ředitel závodu. „Závodníky čeká několik těžších výjezdů, mnoho singltreků, dvě lávky přes potok i sjezdy a BMX sekce“ doplňuje a zve tak všechny bikery.

Hobby verze x klasické XC

Nově je možné si vybrat lehčí tříkolovou variantu zvanou Hobby – 15km s ubranou jednou technickou pasáží. Ostřílení sporťáci jistě zvolí pětikolovou verzi – cca 28km včetně dvou přejezdů lávek, náročných výšlapů ale i jezdivých singltrekových úseků a libových sjezdů. Rozhodnutí o variantě je klidně možné i na místě. Kratší varianta startuje v 11. hodin a klasické XC ve 13. hodin.

Na biku nebo po svých? Úvalský tvrďák zvládne obojí

Kromě dětských závodů a MTB varianty je možné absolvovat závod i po svých. „Jednou jsme se trochu neplánovaně byli proběhnout a zvolili trasu úvalského XCčka a byl jsem nadšen. Na okruhu jsem nalítal stovky kilometrů, ale z běžeckého pohledu je zcela jiná“ přibližuje trailový běžecký závod pořadatel Ondřej Brouček. Zrodil se tak doprovodný trailový běh na jedno nebo dvě kola (5 / 11km) s podtitulem „Zakonči školní rok pětkou“.

Běžeckého trailu je možné účastnit se samostatně nebo to pojmout jako „výklus“ po předchozím XC. Ti, kdo zvládnou obojí, bojují o titul Úvalský tvrďák.

Masáže, tombola a koncert Medvěd 009

Závodníci i jejich doprovod se mohou těšit na skvělý den. Program zpestří soutěže a spoustu další zábavy pro děti i celou rodinu. Doprovod potěší mnoho průjezdů závodníků v bezprostřední blízkosti a závodníci ocení profesionální zázemí v podobě šaten, sprch, úschovny zavazadel i kol. Nabízí se i takový servis jako je možnost umytí kola či bezplatných masáží. Závodní den bude završen vyhlášením a losováním tomboly a následným koncertem úvalských Medvěd 009. „Slavíme 10.ročník Seriálu 3+, tak jsou všichni zváni nejen na závod, ale i pozávodní veselí“ láká Ondřej Brouček do Úval. Více informací o závodě, programu a registrace najdete na www.triprozdravi.cz

(tz)

foto archiv pořadatele

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu