Upravení trati Evropského poháru handicapovaných cyklistů v Praze na Strahově!

26.9.2017

Nejenom pořadatelský tým finálového závodu Evropského poháru handicapovaných cyklistů v Praze na Strahově, ale i kompetentní pražské úřady a úředníci byli, mírně řečeno, zaskočeni nečekanou a nepřekonatelnou překážkou na trase závodu, kdy doslova během jediného dne došlo k rozkopání mostu v ulici Diskařská, kterou projíždí peloton závodu.

Přestože je trasa závodu definovaná a úřady povolená téměř rok dopředu a Magistrát Hlavního města Prahy i s její primátorkou převzali nad významnou sportovní akcí svůj patronát, je nutné narychlo změnit plánovanou trať závodu.

 

Nemůžeme si neodpustit poznámku, že koordinace stavebních prací v Praze a komunikace jednotlivých úřadů mezi sebou patrně lehce pokulhává a stále je co zlepšovat, dokonce i v Hlavním městě… Aby toho totiž nebylo málo, tou samou trasou co cyklisté má jet v blízké době také další významná pražská soutěž, automobilový Pražský rallyesprint a je pravděpodobné, že ani závodní vozy chybějící část mostu nepřeskočí J.

Finálový závod Evropského poháru se tedy uskuteční na pozměněné trase závodu, cyklisté nebudou muset absolvovat v každém okruhu výjezd na obávaný strahovský kopec.

„Trať závodu jsme zkrátili a přidali jsme jednu krátkou, technickou pasáž s kostkama a navýšili jsme počty okruhů na původní délku závodu.  Měli jsme z toho opatření obavu, ale opakovaně jsem si to projížděl a myslím si, že to závodu nijak neuškodí, spíš naopak. Celé je to rychlejší, technické a při zachování původní délky závodu bude předpoklad, že se startovní pole udrží pohromadě téměř a diváci uvidí dramatický závod. Trať je postavená tak, že v průběhu jediného kola jezdci budou 3x projíždět v bezprostřední blízkosti divácké zóny v prostoru startu a cíle“, přibližuje současný stav ředitel závodu Viktor Zapletal.

Jarka Krakovičová, generální sekretář závodu dodává, „O opatřeních na trati závodu jsme už informovali komisaře UCI, policii i kompetentní úřady a podrobně informováni budou i závodníci, vše by mělo být v pořádku. Trať bude postavena během pátečního dne a upozorňuji, že po celý víkend bude veškerá doprava v oblasti Strahova zastavena nebo omezena a prosíme návštěvníky závodu, aby respektovali pokyny pořadatelů a policie, kteří navedou diváky i doprovodné automobily na parkovací místa, která jsou umístěna hned vedle trasy závodu v horní části strahovského kopce mezi stadiony Rošického a Spartakiádní.“     

(tz)  

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu