Chytré hodinky nadchnou praktičností, nakopnou k tréninku

19.5.2022

Chytré hodinky jsou fantastickým spojením chytrého telefonu a sportovních hodinek. Kromě času vám díky spárování s chytrým mobilním telefonem dokážou nabídnout spoustu užitečných a zajímavých funkcí.

Zdroj: Freepik.com

Placení, volání, měření fyzické aktivity – a ještě víc

Zatímco chytrý náramek má pouze některé základní funkce, jako je počítání kroků či vystoupaných pater nebo měření srdečního tepu, chytré hodinky toho umí mnohem víc. Zvládnou i zobrazování zpráv, volání, placení, ale hlavně vám poskytnou podrobný přehled o vašem zdravotním stavu. Můžete si nastavit tréninkové plány a pravidelně sledovat svou fyzickou kondici. To pomůže jak začínajícím sportovcům s dodržováním tréninku, tak ostříleným matadorům s efektivnějším cvičením.

 

Pozor na kompatibilitu

Dámské i pánské chytré hodinky seženete v mnoha designech. Kulaté, hranaté, s pásky různých barev i materiálů. Jakou značku vybrat, záleží na vašich preferencích i vkusu, pamatujte jen na to, že pokud nevlastníte iPhone, hodinky od Applu s jiným telefonem nespárujete. Kompatibilita je tak prvním parametrem, podle kterého byste se při výběru měli řídit.

 

Baterie vydrží v řádu dní, ale…

Chytré hodinky jsou perfektní kombinací klasických hodinek, chytrého mobilního telefonu a sportovního doplňku. Je zcela na vašem uvážení, co všechno budete na hodinkách sledovat a jaké notifikace si necháte do hodinek posílat. Například ženy mohou na dámských chytrých hodinkách využít funkci zapisování menstruačního cyklu. Baterie obvykle vydrží několik dní, záleží ale na tom, jak často rozsvěcíte displej, zapínáte měření fyzických aktivit nebo zda přes hodinky voláte či čtete zprávy. Praxe je spíš taková, že uživatelé hodinky zapojují do nabíječky každý večer nebo obden.

 

Oblíbené funkce chytrých hodinek

  • Přijímání hovorů a SMS.
  • Zasílání všech notifikací např. ze sociálních sítí, jako jste zvyklí u chytrého telefonu.
  • Možnost bezkontaktní platby (chytré hodinky s NFC čipem).
  • Sledování zdravotního stavu (srdeční tep, okysličení krve, spánek, spálené kalorie).
  • Měření běhu, plavání, chůze, ujetých kilometrů na kole, kardiotréninku, jógy.
  • Měření vystoupaných pater.
  • Aktuální předpověď počasí.

Chytré hodinky pro děti s GPS lokátorem vám zajistí klid

Oblíbeným gadgetem jsou v dnešní době také chytré hodinky pro děti. Mají spoustu chytrých funkcí, které rodičům umožní být s dětmi neustále ve spojení. Díky GPS lokátoru už budete vědět, zda dítě dorazilo na hodinu keramiky, a získáte skvělý informační přehled o nachozených krocích vaší ratolesti. Přesnost lokalizace je plus minus 5 m. Součástí chytrých hodinek pro děti je praktické SOS tlačítko pro přivolání pomoci. Zalíbí se vám i výdrž baterie. V praxi stačí hodinky nabíjet co 4 dny.

(PR)

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu