Tři tipy, kam na horské kolo v okolí Frýdku-Místku

12.10.2021

Chcete poznat okolí Frýdku-Místku ze sedla horského kola? Pak se nechte inspirovat našimi tipy na cyklovýlety. Vydáte se ochutnat tradiční štramberské uši, navštívíte zámek v Hradci nad Moravicí, nebo vás zláká okruh podél vodní nádrže Slezská Harta?

 

 

KOMERČNÍ PREZENTACE

Za štramberskýma ušima a Sigmundem Freudem

Malebné městečko Štramberk, rozkládající se v předhůří Beskyd, je známé především tradiční cukrářskou pochoutkou z perníkového těsta ve tvaru kornoutu. Jakmile ochutnáte štramberské uši, můžete sednout na horské kolo a vydat se do města Příbor, kde se nachází muzeum s expozicí o tamním rodákovi Sigmundu Freudovi.

Z Příboru zamiřte do obce Hukvaldy, a jestliže vám zbyde čas, navštivte zříceninu stejnojmenného hradu, který patří k těm největším na severní Moravě a ve Slezsku. ​​Poslední zastávkou je dančí obora v Čeladné, kde můžete daňky krmit vlastním doneseným suchým pečivem nebo kaštany, žaludy a jablky.

 

Podél kanálu na zámek v Hradci nad Moravicí

Chcete si cyklistický výlet obohatit o trochu té historie? V tom případě si za svůj cíl vyberte zámek v Hradci nad Moravicí a vydejte se k němu netradičně podél Weisshuhnova kanálu. Podél koryta vytesaného většinou ve skalách totiž vede příjemná, červeně značená cesta, která se dá snadno projet i na horském kole. K zámku se dostanete lesem, který se postupně promění v zámecký lesopark, v němž majitelé panství Lichnovští nechali vybudovat řadu obelisků, odpočívadel a vyhlídkových míst.

Jakmile se nabažíte zámeckého parku a samotného zámku, můžete zavítat na další zajímavá místa v okolí – například vyhlídku na Žimrovické skále, zámek Raduň nebo rozhlednu Šance u Jakubčovic.

 

Z Bruntálu do Bruntálu

Zhruba 80 kilometrů dlouhý okruh se začátkem v Bruntále vás povede přes obec Nová Pláň až k vodní nádrži Slezská Harta. Ta slouží zejména k ochraně před povodněmi, k výrobě elektrické energie a v omezené míře také k rekreaci. Kolem nádrže se vinou Naučné stezky po vulkanitech v Nízkém Jeseníku, které vás provedou po jednotlivých vulkánech a lávových proudech.

Cesta pokračuje kolem vodní nádrže Kružberk a vápenné pece nedaleko obce Leskovec nad Moravicí až ke čtvrtohorní Venušině sopce, z níž se vám naskytne krásný výhled do okolí. Výlet zakončíte opět v Bruntále, a pokud vám čas dovolí, můžete si užít návštěvu jedné z mnoha místních historických památek.

Pořiďte si nového parťáka do terénu

Dovolená v Česku nemusí být jen o pěší turistice. Pořiďte si kvalitní horské kolo, se kterým pro vás bude jízda náročným terénem hračka. Na Heurece najdete nejen širokou nabídku horských kol, ale také nespočet hodnotných uživatelských recenzí, které vám usnadní výběr.

(tz)

 

 

2 komentářů

Klikněte zde pro vložení komentáře

  1. Mates (mates.stanek@***) napsal:

    V okolí Frýdku? 😀 A poslat lidi místo Beskyd na druhou stranu až za Opavu? 😀 dobrý joke

  2. Mates (mates.stanek@***) napsal:

    jestli berete jako okolí 70km vzudušnou čarou, tak jste je mohli poslat rovnou do Olomouce na Orloj, do Žiliny na Malou Fatru nebo do Bialsko Bialej 😀 😀 😀

Menu