Trek Top Fuel s novou geometrii a vyšším zdvihem

24.5.2019

Společnost Trek oznámila, že oblíbenou řadu celoodpružených XC kol Top Fuel obleče do jiného hávu a dá jí do vínku vyšší zdvih a zbrusu novou geometrii vhodnou nejen na závody.

Modely Top Fuel se na náročných závodech v cross country a maratonech vždy pyšnily rychlostí a účinným převodem energie při šlapání. Nová řada je na těchto závodnických parametrech opět postavena, ale díky zvýšenému zdvihu se snadněji řídí. Výsledkem je svižné a skvěle ovladatelné závodní kolo s vlastnostmi trailových modelů. Odklonem od původního designu se z plnokrevného závodního speciálu stalo všestranné horské kolo pro každého, které se hodí na závody v cross country i rekreační výlety do terénu.

Vyšší zdvih, snadnější ovládání

Předchozí modely Top Fuel měly 100mm vidlici a 100mm zadní zdvih, ale u nové řady jsou tato čísla vyšší, 120 mm a 115 mm. Kromě toho se nová řada vyznačuje i zrevidovaným rámem s položenější hlavovou trubkou a větší vodorovnou vzdáleností od středu klik, aby se kolo lépe ovládalo a řídilo při sjezdech v těžkém terénu. Všechny modely mají také širší řídítka a kratší představec, teleskopickou sedlovku a systém dvojího zamykání z řídítek TwistLoc, kterým lze vidlici i zadní odpružení při spurtech a stoupáních zamknout najednou.

Vlastnosti trailového kola plus závodní DNA

U nového rámu najdeme podobné designové prvky jako u trailových kol Trek, včetně výjimečně pevné a zároveň lehké spodní rámové trubky Straight Shot s technologií Knock Block, která rám chrání při protáčení řídítek a korunky vidlice. Všechny modely mají nastavitelnou geometrii Mino Link, vnitřní vedení kabeláže Control Freak i systém Active Braking Pivot, díky němuž odpružení funguje i při brzdění. Spojením přepracovaného rámu a technologie odpružení tak vzniklo stabilní kolo s úžasnou odezvou na rychlé závody i jízdy jen tak pro zábavu.

Karbon i hliník

V řadě Top Fuel najdeme čtyři modely s různými druhy pohonu. K dispozici je i rámový set v karbonovém (OCLV Carbon pro horská kola) nebo hliníkovém (Alpha Platinum) provedení. U všech tří karbonových modelů (Top Fuel 9.9, Top Fuel 9.8 a Top Fuel 9.7) a karbonového rámového setu jsou rám i zadní trojúhelníková stavba vyrobené ze speciálního materiálu OCLV Carbon.

(tz)

foto Trek

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu