Trek Session 2022

8.4.2021

“Vypadá jako Trek Session” jen nejznámější slovní spojení ve světě sjezdu aneb Session je prostě nehynoucí sjezdová legenda!

Pro rok 2022 dochází k několika mnoha změnám: 1/ posun čepu

2/ větší nastavitelnost

3/ mixování kol

4/ změny geometrie

5/ kryty rámu

Ale hezky postupně. Uložení hlavního čepu výše na rámu má několik přínosů, kupříkladu posouvá osu více dozadu v průběhu zdvihu. Zadní kolo se tak pohybuje více ve směru sil od terénu, což znamená hladší průjezd, vyšší rychlost, vyšší trakci. KickBack je vyřešen pomocí vodící kladky blízko čepu.

Nový Minolink, tedy otočná vložka čepu dovolující úpravu geometrie je doplněn ještě druhým Minolinkem v místě upnutí tlumiče do rámu, čímž se dá upravit progresivita z 20 na 25%.

Session je dodáván s 29″ koly, ale umí spolupracovat i s 27,5″ koly, tedy především vzadu pro vyšší tuhost, akceleraci a zábavnost.

Nové počítání velikosti se liší podle dosahu/reach, nikoli dle sedlové trubky, což pomůže s výběrem kola každé postavě, můžete si vybírat mezi menší a hravější či delší a stabilnější podle vlastního výběru a uvážení. S reachem pak roste i délka zadní stavby pro vybalancování přední stavby a zadní staby, pro stabilitu každé velikosti rámu.

U rámu ještě zůstaneme, všechny hliníkové rámy mají vyjímatelné kryty, vnitřní i vnější možnost vedení kabeláže.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu