TEST zimní rukavice SPECIALIZED THERMAL KNIT

17.1.2023

Daní různého rozsahu za teplo pro ruce je u mnoha zimních rukavic jejich objemnost, a tedy například zhoršené ovládání drobných páček řazení. Toto ovšem neplatí pro model Specialized Thermal Knit. Vzhledem sice připomíná obyčejné pletené rukavice, které na kole moc neochrání, ale zdání klame. V pletenině je totiž ukryta membrána, která mění hru.

 

 

Když jsme rukavice oblékali, na její přítomnost nic neupozornilo. Celkově je materiál velmi pružný, střih povedený, takže se rukavice snadno navléknou na ruku a přizpůsobí se jí. Po oblečení jsou jako druhá kůže, materiál není příliš silný a objemný, spíš hutný, nikde nic neodstává, nepřečnívá. Prsty jsou dostatečně dlouhé, vnitřek zůstal jemný, chybí švy (bezešvá konstrukce), nošení tak bylo velmi komfortní. Platilo to, i když jsme v terénu svírali řídítka silněji a po delší čas. Manipulace s řazením a brzdami byla citlivá, ani řazení na gravelu, kde jsou páčky přece jen jemnější, nečinilo obtíže. Stejně tak nebyl problém upravit stažení nohy v tretře, rozepnout batoh… A taky ovládat mobil, i na to Specialized úpravami myslel. Konstrukce také přinesla perfektní skladnost ve chvílích, kdy jsme je nepotřebovali.

 

 

Membrána funguje, jak bychom od ní čekali. Neprofoukne, brání ochlazování rukou i při rychlé jízdě, pomůže udržet teplo, přitom se nám nestalo, že by se ruce přehnaně potily. A co víc, odolá i vodě, nepustí ji k pokožce. Svrchní materiál pouze je hodně nasákavý, takže voda nesteče, drží se v něm – a rukavice pak déle schnou. Vzhledem k uvedenému je víc než dobře, že na dlani a prstech nechybí protiskluzové prvky, jinak by mokrá ruka možná trochu klouzala po gripu nebo omotávce. Takto byl úchop stále jistý.

 

A teploty? Tohle je věc hodně subjektivní, ale chladnoucí ruce jsme nezaznamenali ani při nejnižší teplotě při našem testu, zhruba minus třech stupních. Rozhodně to nejsou „mrazolamy“, ale klamou tělem, zvládnou toho hodně. Pokud by i to bylo málo, budiž dobrým tipem, že Specialized nabízí tenké rukavičky z „hřejivého“ Polartecu, které dokážou citelně pozvednout izolaci jakýchkoliv rukavic, tedy i těchto. Anebo třeba lyžařských či civilních. Jmenují se Thermal Liner Gloves.

Připravil: Rudolf Hronza

 

TECHNOBOX

  • velikosti S, M a L
  • barvy černá, neonově zelená (Hyper green) a rudá (Maroon)
  • cena 1400 Kč

(V textu zmíněný model Thermal Liner Gloves: velikosti S–XXL, barva černá, cena 760 Kč.)

webové stránky

 

plusy  

  • kompaktní provedení nezhoršující cit pro ovládání řazení, brzd a podobně
  • odolnost proti větru a vodě
  • pružnost a usazení
  • bohatě dlouhá partie na zápěstí

 

minus  

  • o něco delší schnutí (vnější materiál nasakuje vodu)

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu