TEST: zimní rukavice BONTRAGER Velocis Waterproof Winter

3.3.2023
Z názvu rukavic Bontrager se dozvíte prakticky všechny důležité informace o jejich určení – zima, voda, kolo. Při konstrukci dlaně byl využit podobný materiál jako u extra „lepivých“ omotávek. Svršku nechybí froté panel na palci, prostor prstů a kloubů je z tužšího materiálu s hrubým povrchem, další část až po zápěstí pak z výrazně jemnějšího a poddajnějšího. Elastický náplet na zápěstí je krytý svrškem.

 

 

Izolace proti průniku chladu zde byla vpravdě dokonalá, když jsme mezi náplet a svršek umístili rukáv bundy, stejná byla ochrana proti větru – zafukování do bundy se nekonalo, a to i když rukávy byly kratší. Rukavice jsou dlouhé dostatečně. Svrchní materiál zůstal i po několikerém kontaktu s křovím okolo stezky bez známek poškození, je dostatečně odolný. Ochrana před chladem byla velmi kvalitní, zcela neodpovídala popisu výrobce. Ten totiž jako spodní hranici využitelnosti udává teplotu +2 °C. V teplotách nad bodem mrazu totiž docházelo i při jen nízké intenzitě pohybu k rychlému přehřívání rukou a s tím i ke zvýšené kumulaci vlhka. Pokud v takovém případě člověk nezastaví, je všechno v pořádku, jestliže se ale pokusíte rukavice sundat, zpocená vnitřní izolační vrstva se trochu zkrabatí a hůře se pak dostanete zpět do konců prstů. Teploty pod nulou pak ukázaly, kam tyto rukavice jednoznačně patří. I když jsme v době testu neměli možnost najít spodní limit, troufáme si tvrdit, že ani teploty pod -5 °C, kde jsme končili my, nebudou provázeny strádáním.

 

 

Materiál velmi dobře obstál i v odolnosti proti vodě. Mokré nečistoty odletující od kola ani déšť se k rukám nedostaly. Ta trocha vlhkosti, která při delší jízdě slotou dovnitř pronikla, se tam dostávala stékáním po rukávech. Jedním dechem ale doplňme, že díky úrovni ochrany ani v případě, kdy již vnitřek vykazoval vlhkost, nedocházelo k prochladnutí a snížení tepelného komfortu. Provedení dlaně si také vysloužilo pochvalu – ani v dešti jsme nezaznamenali sníženou jistotu kontaktu s gripem nebo omotávkou.

Připravil: Eda Pinkava

 

TECHNOBOX

materiál 52,5 % polyester, 24 % polyuretan, 21 % nylon, 2,5 % spandex (dlaň), 88,5 % polyester, 10,5 % nylon, 1 % spandex (svršek)

velikosti S–XL

barva černá

cena 1699 Kč

webové stránky

 

plus

  • míra izolace
  • dvojí vrstva na zápěstí
  • přilnavý materiál dlaně
  • odolný svršek (především v nejvíce exponovaném prostoru prstů a kloubů)

minus

  • přehřívání a zvýšená kumulace vlhka při použití v teplotách nad nulou
  • krabacení vnitřního materiálu při svlékání rukavic po navlhnutí

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu