TEST: cyklistická vesta Santini Nebula Puro Black

15.11.2023
Nejen ochránce v přechodném období, ale i jako přítel pro krátkou přeháňku. To je vesta Nebula Puro z nabídky italské znaky Santini.

 

Přední část s materiálovým sendvičem označeným Tovel Bio Zerowind skrývá membránu, která spolu s větrem dokáže v omezené míře odolávat i vodě. Z důvodu jen minimální pružnosti tohoto materiálu naleznete v zadní části jemnou síťovinu, opět v prostoru kapes kombinovanou s dříve popisovanou odolnou vrstvou. Tuto sestavu doplňuje pružný nízký límec, celorozepínací přední zip a neodmyslitelné reflexní doplňky v prostoru vstupu do zádových kapes a v bocích.

 

 

S usazením na těle bude spokojen prakticky každý, vesta dokáže dokonale kopírovat tělo od sportovce až po víkendového výletníka. Potřebnou volnost pohybu, stejně jako lehkou kompresi k zamezení zafukování větru totiž zajistí elasticita zádového panelu s naprostým přehledem. Současně jsme se nesetkali s jakýmkoli omezením v přístupnosti kapes střižených z méně pružného materiálu. Jejich menší poddajnost byla naopak ceněna z pohledu dokonalé stabilizace převážených drobností. I když pozor na to, co do kapes uložíte, síťovina v rubu nijak neochrání vaše bedra a každou ostřejší hranu (nářadí, klíč od domu) tak ucítíte po celou vyjížďku. Stejně vysoko byla ceněna i skladnost vesty pro chvíle, kdy byla její přítomnost na těle zbytečná.

 

 

 

K minimalizaci objemu posloužila jako obal kterákoli z kapes, do které šla sbalit naruby. Spolu s vysokou mírou izolace jsme se ale zejména při intenzivnější jízdě setkávali s kumulací vlhka na hrudníku, kde nestíhal materiál nadbytečné vlhko odvětrat. Na toto bylo praktické myslet zejména ve chvílích krátkého zastavení, pot rád rychle vychládá a opětovné zahřátí si vyžádá trochu času. Jak pomalu se ale dostane vlhko ven, stejně nesnadnou má i cestu skrze materiál k tělu jezdce, takže kratší jízdy v dešti se obešly bez výraznějšího pocitu diskomfortu, nebo rychlého promáčení.

Připravil: Eda Pinkava


TECHNOBOX

  • materiál přední část a bedra 100 % polyester, záda 90 % polyester, 10 % elastan
  • velikosti S–6XL
  • barvy černá, modrá, oranžová, fluo
  • cena 2399 Kč

web produktu

 

plus

  • míra ochrany před větrem a vodou
  • usazení
  • přístupnost kapes

 

minus

  • vyšší pocení v přední části

FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu