Lehoučká, plně funkční, sexy: vesta Craft Pro Gravel Wind

13.1.2024
S koncem léta zase stoupnou na důležitosti doplňky, co nás ochrání před chladem a ochlazujícím větrem. Ten nejzákladnější z nich, možná až povinná součást cyklistova šatníku, je vesta. Švédský Craft ji do letošní kolekce zařadil i v provedení pro gravel biky a připsal do popisku, že jde o vysoce technicky propracovaný model. Jmenuje se Craft Pro Gravel Wind.

 

 

Po jízdních zkušenostech pod tento pojem řadíme několik praktických záležitostí. Materiál je hodně slabý, vesta Pro Gravel Wind je velmi lehká a snadno složitelná do malého balíčku (nenápadná kapsička na boku), který se vejde i do menší kapsy dresu. Po oblečení o ní přestanete vědět, splyne s dresem, snadno se přizpůsobí tělu. Klíčem k tomu je jak povedený střih, tak především všesměrně pružná síťovina na zádech. V průramcích je vetkána gumička, takže se v určitém rozsahu přizpůsobí tělu, čímž zabraňují zafoukávání větru a plápolání materiálu.

 

 

 

 

Límec jsme shledali jako užší, takže pro něj platí o větru to samé, krk byl vždy výborně chráněn, a to i díky optimální výšce této partie. A co víc, jemná pletenina na vnitřní straně citelně zpříjemňuje kontakt s pokožkou, pomáhala i odvádět pot, takže jsme neměli ten protivný pocit igelitu přilepeného na kůži. Navíc límec dobře drží tvar. Stejně tak i vesta, když jsme ji na prsou trochu rozepnuli. Díky ergonomickému střihu se z ní nestane nafouklý padák. A další bod pro pochvalu – guma v pase. Dostatečně široká pro komfort, se silikonovým potiskem na vnitřní straně. Ten se doslova přisál ke kraťasům a držel vestu na místě, bránil vykasávání.

 

 

Odolnost proti větru splnila očekávání, a to překvapivě i u síťovaných zad (nad síťovinou nad lopatkami je „základní“ materiál s laserově vyřezanými otvory). Síťovina má velmi jemná oka, pot a teplo přes ně bezproblémově proudí pryč, ale když to „fouklo“ zboku, dokázala záda před větrem také trochu ochránit. Jako bonus jsme objevili i částečnou ochranu proti vodě u základního materiálu. Po delší jízdě v dešti provlhne, ale vodu pustí k tělu v omezeném množství. Při intenzivní jízdě bylo patrné, že jsme se pod přední částí vesty více potili, ale nebylo to nijak extrémní.

Připravil: Rudolf Hronza


TECHBOX

  • materiál 45 % recyklovaný polyester, 35 % polyester; záda 88 % polyamid, 12 % elastan
  • velikosti XS-XXL
  • cena 2190 Kč

web produktu

 

plus

  • lehká konstrukce
  • vestu lze snadno složit do malého balíčku
  • výborné usazení na těle
  • provedení límce, průramků a lemu v pase

 

minus

  • nenalezeno

 


FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu