Zateplená vesta nejen na jaro – Canyon Primaloft Cycling Vest

18.2.2024
Když si na stránkách Canyonu kliknete třeba na záložku Oblečení, bude vám předložen jasný důkaz, že německý výrobce neprodukuje jen kola, ale že je opravdu z čeho vybírat i mezi příslušenstvím.

 

Nás tu tentokrát zaujala vesta s izolační vrstvou Primaloft. Tento model slibuje i odolnost vůči větru a vodě (povrchová úprava DWR) při zachování prodyšnosti. Testovali jsme už loni na konci zimy a na jaře, abychom vám nyní mohli předložit zajímavý tip na nastávající dny.

 

 

Jednoznačně povedený se ukázal střih, v němž se se vší pravděpodobností odrazila i spolupráce značky se špičkovými týmy a cyklisty. Vesta se perfektně přizpůsobí tělu v cyklistickém předklonu – právě s ním počítá a na něj hraje. Proto jsou dostatečně dlouhá záda, proto je límec vyšší a těsnější, takže za něj nezafukuje, proto v pase nechybí silikonový pásek, proto je vesta v oblasti břicha/podbřišku vykrojená. Při předehnutí se tak nemá co krabatit. Má to jedinou nevýhodu. V civilu, ve vzpřímené pozici jsme si připadali trochu divně… Je to prostě vesta určená na kolo, nehraje si na přesah. A z toho pak ve své disciplíně těží.

 

 

Lehkost konstrukce potvrzuje fakt, že celek lze sbalit do malé vnitřní prsní kapsičky, kam se jinak při jízdě vejdou potřebné drobnosti. A stejně tak do dvou bočních kapes na zip. Vesta z pohledu zateplení a ochrany funguje tak, jak je psáno v popisu – perfektně chrání a drží teplo. Jako svrchní doplněk či druhá vrstva v zimě. Jen prodyšnost je sotva průměrná. Při intenzivní jízdě bylo patrné zvýšené pocení. Vestu jsme tak jako ideální shledali pro jízdy nižší intenzitou anebo pro zahřátí před startem, v cíli nebo po dojezdu.

Připravil: Rudolf Hronza


TECHBOX

  • velikosti S-2XL
  • barva černá
  • cena 2999 Kč

web produktu

 

plus

  • ergonomický střih a usazení
  • schopnost udržet teplo
  • lehkost konstrukce

 

minus

  • slabší prodyšnost

FOTOGALERIE

 


 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu