TEST: tretry BONTRAGER GR2

4.4.2023
Od pohledu je zřejmé, že jsou elegantní tretry Bontrager GR2 navrženy pro jízdu ve smíšeném nebo i náročnějším terén. Výrobce je určuje pro gravel, obstály by podle nás ale i v XC. Syntetický svršek je perforovaný a vybavený ochrannými gumovými předěly na špičce a patě proti prodření a jinému poškození. Tkaničky lze vsunout do poutka, aby nepřekážely při jízdě.

Polstrování na jazyku a kolem kotníku neubírá z prostornosti, ležérnější střih podporuje pohodlný vjem z tretry. Nazouvání a zouvání bylo velmi snadné, stažení tkaničkou sice zdlouhavější, zato zcela jisté a tlak na nohu byl vždy rovnoměrně rozložený. Ani silnější stažení nepřinášelo nepohodlí, a to ani při celodenní jízdě, jazyk je přiměřeně tuhý a polstrování funguje. Svršek byl v novém stavu po vytažení z krabice dost tuhý a trvalo déle než jen několik jízd, než se přizpůsobil noze. Soudit tyto tretry po dvou třech vyjížďkách, nebo dokonce jen po zkoušení v prodejně by nebylo objektivní. Po dlouhodobějším testu můžeme říci, že jde o tretry velmi komfortní.

Střih s větším prostorem pro nohu (pozor, platí u cyklistů s užší nohou – tester se širším chodidlem upozornil na stísněnost především ve špičce) podporuje spolu s perforací svršku „dýchání nohy“ a předchází jejímu zapaření. Odvětrání je dostatečné, v horkých dnech však spíše průměrné, s modely se síťovanými panely nelze srovnávat. Na druhou stranu zas Bontrager lépe odolává průniku vody.

Nylonová kompozitová podešev nemůže konkurovat celokarbonovým verzím dražších treter z pohledu tuhosti. Není to rozhodně jen nevýhoda. Jistá poddajnost je cítit hlavně při silovějších záběrech, ale pedál do chodidla netlačí. A co víc, tato podrážka si lépe poradí s otřesy, nepřenáší je do nohy v plné síle. A chůze v těchto botách je také příjemná, nijak se nevyzouvají. Přenos energie na pedál tak sice není absolutní, pohodlí jízdy ale je větší. Tretry tak budou excelovat především při delších a umírněnějších jízdách po smíšeném povrchu. Podrážka GR2 je dostatečně agresivní na to, aby nás kdy napadlo přidat kolíky do špiček. Nicméně otvory pro ně tu jsou.

Celkově model Bontrager GR2 představuje velmi odolné tretry, které poskytují vynikající výkon a pohodlí za rozumnou cenu.

Připravil: Petr Ducháček

 

TECHNOBOX

  • velikosti 37–48 (celá čísla)
  • barvy tmavě žlutá (testovaná), černá
  • hmotnost 408 g (vel. 44, jedna bota)
  • cena 3999 Kč
  • web produktu

 

plus

  • komfort jízdy i chůze
  • odolnost
  • dostatečně tuhá a přiměřeně poddajná podešev
  • tkaničky pevně drží nohu a rovnoměrně ji stahují

minus

  • v horkých dnech spíš průměrné odvětrání

FOTOGALERIE

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu