TEST silniční pedály Bontrager Elite Road

21.6.2022

Snad každý cyklista, který používá silniční pedály, měl možnost vyzkoušet některý z modelů francouzské značky Look. Tento systém využívá i řada dalších výrobců, jako kupříkladu Bontrager. Jeho provedení v úrovni Elite pracuje se základem těla z kompozitních materiálů. I díky tomu je hmotnost jednoho pedálu včetně osy z CrMo oceli, upínacího mechanizmu a zapouzdřených ložisek velmi slušných 126 gramů. K charakteristice doplňme možnost úpravy vypínací síly jednoduchým utažením či povolením šroubu, který tlačí na vratnou pružinu, a doplnění kontaktní plochy se západkou o destičku z nerezové oceli.

 

 

Montáž západek a pedálů byla rutinní operací, v tom se všechny pedály tohoto typu podobají. A vlastně dost podobně tomu bylo i s většinou dalších úkonů. Zkosení zadní části západek bylo pojistkou pro velmi snadné nastoupení, nebylo třeba žádného většího soustředění nebo vyšší síly pro zajištění stabilního spojení. Dle utažení vratné pružiny byl i snadno odhadnutelný odpor pro uvolnění západky. Palec nahoru patřil i lehkému chodu ložisek, která po dobu testu nevykázala žádné projevy vůle nebo jiného „nešvaru“ nepříjemně ovlivňujícího dokonalý přenos síly.

 

 

Co nás ale zajímalo neméně, byla odolnost ocelové desky. Ani měsíc v zimním provozu nezanechal na její ploše zásadní známky poškození povrchu i přesto, že na ně působily i chemické složky posypu a vyšší množství nečistot, než tomu bývá v létě.

Připravil: Eda Pinkava

TECHNOBOX

materiál kompozit

osa CrMo ocel

kompatibilita Look Cycle Keo

ložiska zapouzdřená

součást setu západky a šrouby

hmotnost 252 g/pár

cena 2599 Kč

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu