TEST: sedlo WTB Gravelier Titanium Black

28.8.2023
Jak vytvoříte sedlo speciálně pro gravel biky? Liší se vůbec od běžných modelů, nebo je to jen jiný název pro stejný produkt? Samozřejmě, že liší. A to především tvarem. WTB Gravelier je navržen tak, aby reflektoval nejčastější předpokládanou jízdní polohu gravelistů, tedy držení se uvnitř oblouků či na jejich koncích.

 

 

 

Svým širším tvarem a prohnutím uprostřed má nabídnout patřičnou oporu pánvi v této skloněné poloze trupu. Sedlo je s délkou 264 mm navrženo jako kratší, šířkou 140 spadá do prostřední třídy Medium. Nezapomnělo se na mnohými oblíbený kanálek s výřezem uprostřed ulevující citlivým partiím. Povrch sedla tvoří materiál z mikrovlákna, uhlíkovými vlákny vyztužený nylonový skelet má být naladěn pro ideální mix mezi pružností a odolností, chybí zmínit ještě titanové ližiny prodloužené pro větší variabilitu posedu a montážní otvory pro nářadí v zadní části.

 

 

První nasednutí nenasvědčuje nic o tom, že pod zadkem máte něco, na co byste si museli zvykat. Polstrování se dle WTB řadí k tenčím, nicméně i tak je příjemně měkké. Tak akorát, aby při jízdách po silnici svou měkkostí nepřekáželo, v terénu pak poskytne aspoň nějaký komfort. Zde je vše bez výhrad. Zpět k tvaru. Ať jsme řídítka drželi při jízdě za jakoukoliv část, neměli jsme pocit, že nás sedlo v nějaké omezovalo. Ani jízda se zadkem posunutým vpřed na krátkou špičku nebyla nepohodlná, a to i přes kratší délku sedla. Svrchní materiál je příjemný, kraťasy po něm nekloužou ani se na něj zbytečně nelepí, chybí zbytečné švy či obtěžující hrany.

Zní to, jako bychom si tento gravelový kousek od WTB oblíbili? V tom případě to zní správně.

Připravil: Jaroslav Novák


TECHNOBOX

  • materiál nylon s uhlíkovými vlákny (skelet), titan (ližiny), mikrovlákno (svršek)
  • délka/šířka 264/140 mm
  • hmotnost 210 g
  • cena 3480 Kč

webové stránky produktu

 

plus

  • tvar (i při sezení více na špičce)
  • opora a komfort sezení
  • bezešvý svršek

 

minus

  • nenalezeno

FOTOGALERIE


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu