Sedlo Pro Stealth Curved Performance

13.3.2024
Sedla a sedlovky patří k sobě, a tak jsme stejně pojali i jejich test – nyní přinášíme prověrku sedla, zítra přidáme sedlovku, oba komponenty od značky Pro.

 

Sedla značky Pro jsou charakteristická svým širokým středovým kanálem s příčným žebrováním. Bočním profilem s vyšší zadní částí je model Stealth Curved poměrně konzervativní, mírně kratší, a zároveň nešetří styčnou plochou s jezdcovým pozadím díky širšímu půdorysu. V zadní části nechybí závitové díry pro montáž příslušenství, Pro v tomto směru nabízí držák akční kamery, startovního čísla, CO2 bombiček s duší nebo samozřejmě blatníku. Oko potěší struktura skeletu, kde je patrně vidět uhlíkové plnivo.

Těžko mluvit za všechny, neboť co pozadí, to názor, ale minimálně testovacímu jezdci, snad prominete klišé, toto sedlo fakt sedlo. Velká plocha přivítá sedací partie s otevřenou náručí, středový kanál jak hrom hýčká cenné oblasti vašeho rozkroku a k tomu navrch přihazuje absenci jakýchkoliv tvarových přehmatů, které by vás po delší době začaly drásat. Mírně zahnutá zadní část je oporou kyčlím při silovém dupání v sedle, širší špička pak umožní bezproblémovou „aero“ pozici při jízdě co nejvíc nad šlapacím středem. Přiměřeně hladký povrch sedla nebrání změnám pozice a polstrování je tak akorát.

 

 

Sedlo je sice určeno pro výkonnostní silniční cyklistiku, my ho však poměrně dost potrápili i na nezpevněných cestách všeho druhu, na gravelu, a ani tam se neztratilo. Zda je testovaný kousek nějak výrazně komfortnější než konkurence, není zcela jednoznačné, ale ani v rozbitém terénu jsme nad úzkými gumami pocit jízdy na kusu betonu neměli. Takže Pro Stealth Curved za nás rozhodně ano. A když ještě narazíte na sadu testovacích sedel, která do spolupracujících prodejen rozmístil dovozce značky Paul Lange, nemusíte ani kupovat zajíce v pytli.

Připravil: Jaroslav Novák


TECHBOX

  • šířky testovaná 142 mm, dále 152 mm
  • konstrukce plastový skelet vyztužený uhlíkovými vlákny, ližiny z nerezové oceli, polstrování EVA, svršek PU
  • hmotnost 205 g
  • cena 2990 Kč

web produktu

 

plus

  • dobrá opora těla při různých polohách trupu
  • anatomický tvar
  • slušné pohodlí

 

minus

  • nenalezeno

FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu