TEST: rukavice Rockrider All Mountain

16.7.2023
Decathlon do nové sezony připravil rukavice určené pro ostřejší terénní jízdu, jak ostatně naznačuje i jejich název All Mountain. Zaměření odpovídá dlouhoprsté provedení, ale také chrániče kloubů a drobná vyztužení. Protektory jsou z měkkého materiálu, který při nárazu ztvrdne a ochrání citlivou partii ruky. Tu, kterou často škrtáme o stromy na trailu nebo do níž nám buší křoví a podobně.

 

 

Základem celku je příjemný materiál, u něhož jsou slova o prodyšnosti pravdivá. I když se jedná o dlouhoprsté rukavice, nebylo nám v nich nikdy přehnané teplo. Rukavice dobře odvětrávaly ve vysoké i v nízké rychlosti, takže můžeme říci, že z pohledu teplotního komfortu se velmi povedly. Samozřejmě to, že pod chrániči se pot trochu kumuluje, nelze přehlédnout, ale je to minimální plocha a nijak to neobtěžuje.

 

 

Dlaň je ušita z jemného materiálu, který na pohled působí jako kůže. Je, ale syntetická. Základ dlaně a také oblast pod prsty jsou povedené, což bohužel nejde říci o našití druhé, posilující vrstvy materiálu. Ta nejspíš zvýší odolnost, ale při jízdě tlačí do dlaně. Je to jediný, avšak citelný diskomfort, který jsme u těchto rukavic našli. Je pravda, že po pár vypráních a spoustě najetých kilometrů tato partie změkla, ale stále byla v dlani cítit, obzvlášť na těžším trailu. Dobré bylo, že tato výztuha nebránila v pohybu palce. Jinak protiskluzové prvky, které naleznete na koncích palce, ukazováčku a prostředníčku, příjemně drží na brzdových pákách i řazení, dodávají ovládání kola na jistotě.

V oblasti zápěstí nenajdete stahovací pásky se suchými zipy, a tak nám nic netrhalo dlouhé rukávy dresu a zároveň se ruka dovnitř pěkně a příjemně soukala. Stejně tak komfortně se z rukavice leze ven. Není nutné obracet ji naruby. Stačí jen lehce zatáhnout za konečky prstů a snadno stáhnout z ruky. Přitom jsme nikdy neměli pocit, že by rukavice nedržely pozici. Jejich střih a celková konstrukce jsou povedené.

Připravil: Ondřej Bílek


TECHNOBOX

  • materiál dlaň 92 % polyester, 8 % elastan; hřbet 93 % polyester, 7 % elastan; palec 79 % polyester, 16 % polyuretan, 5 % elastan
  • velikosti S–XXXL
  • barevné varianty černá, červená
  • cena 749 Kč
  • webové stránky produktu

 

plus

  • jistý úchop
  • povedený střih
  • výborné odvětrání
  • dostatečně dlouhý zápěstní lem

 

minus

  • otlaky od vyztužení dlaňové oblasti

FOTOGALERIE

 

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu