TEST: přilba Lazer Strada Kineticore

12.11.2023
Snaha o maximální bezpečnost cyklisty nemusí být zákonitě vyvážena astronomickou číslovkou na pozici ceny. O tom se snaží přesvědčit i cyklistická přilba Lazer Strada.

 

Jistě nejzajímavějším prvkem je u ní rubová část skeletu, kde namísto klasického hladkého povrchu naleznete husté profilování. Myšlenkou ale není jen podpora cirkulace vzduchu, jak tomu bývá u většiny obdobných konstrukcí, ale snaha o snížení následků případného pádu. Minimální přímý kontakt s hlavou snižuje tření při rotačních silách a stejně tak je zmenšením objemu materiálu vylepšen případný deformační efekt při nárazu.

 

 

Hmotnost 320 gramů (testovaná velikost „L“) není zrovna nejnižší, ovšem rozložení této hmotnosti s sebou nepřineslo po celou dobu testu pocit jakkoli nepříjemného zatížení krční páteře, nebo jiného negativního vjemu. Jako zdařilé jsme hodnotili i tvarování, zejména v prostoru čela. Jeho zkosení se postaralo o velmi dobrý výhled i ve skloněné pozici, stejně tak nebylo za žádných okolností limitem využitelnosti i velkoformátových brýlí.

 

 

 

 

Hodnocením velmi slušné jsme oznámkovali i odvětrání, velké ventilační otvory ve spojení s tvarováním vnitřní části zajistily potřebný efekt ventilace přebytečného potu. Po slovech chvály ale přichází i lehká kritika, a to na mechanizmus upínání. Zde je namísto obvyklého ovládání kolečkem nebo západkovým mechanizmem u obvodové čelenky zvolen „nekonečný“ pás na svrchní části skeletu. To je sice originální řešení a v zajištění potřebné stability usazení se nepotýká s omezeními, ale ovládání za jízdy je dost nekomfortní.

 

 

Pro ideální nastavení je lepší tento úkon dělat v klidu bez současné potřeby soustředění na jízdu. Tuto malou kaňku na kráse ale můžeme přilbě odpustit vzhledem k ostatním vlastnostem, ale i velmi příznivé cenovce.

Připravil: Eda Pinkava


TECHBOX

  • hmotnost 320 g (vel. L)
  • barvy šedá/žlutá, černá, tmavě modrá, světle modrá, zelená, titanová, červená, bílá, černá/žlutá, tropical
  • velikosti S/M/L (52–56/55–59/58–61 cm)
  • cena 2772 Kč

web produktu

 

plus

  • tvarování
  • odvětrání
  • neomezený výhled

 

minus

  • ovládání mechanizmu nastavení obvodu za jízdy

FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu