TEST: gravel pláště Ere Research Tenaci TLR

11.8.2023
Na zapletená kola stejného výrobce jsem měl možnost nahodit pláště Tenaci TLR široké 44 mm. V dalším popisu najdete ochranu Armis 2, skládací patku Aramid Bead Cord (ABC) a TPI 120. Hmotnost čtyřiačtyřicítky je 555 g, tolik informace výrobce.

 

 

Po naprosto bezproblémovém nahození a zalití tmelem jsem jako vždy pláště přeměřil a výsledek byl 43 mm na ráfcích s vnitřní šířkou 26 mm. Upravil jsem tlak na jakousi mou klasiku (cca 3 bary vpředu a 3,3 baru vzadu) a vyrazil jsem.

 

 

V první zatáčce jsem se až lekl, jak snadno pláště padají do náklonu, několik zatáček a byli jsme kamarádi. Velmi jemný vzorek uprostřed pláště sliboval již dopředu, že tento model bude skvělý hlavně na pevnějším a suchém povrchu, což se samozřejmě potvrdilo. Šípovitý vyšší vzorek po krajích pláště funguje dobře na štěrku a dodává jezdci jistotu v náklonu, jakousi naději stability možná u někoho vzbudí i na mokru a blátě, každopádně do těchto podmínek plášť vážně určený není a nijak tu nezáří.

 

 

Více než u mých standardních plášťů o rozměrech 35–40 mm jsem ocenil očekávané pohodlí, které se dostavilo. A to i přes přítomnost solidní ochrany Armis 2 proti defektu. Po několika změnách tlaků směrem dolů jsem se nejlépe cítil při své váze 100 kg na tlaku 2,2 baru vpředu a 2,5 baru vzadu. Nechtělo se mi věřit, jak s těmito tlaky jedou kola po silnici, kde odvalovala, jako by uvnitř byly 4 bary a jako by pláště byly užší. Nejlépe však fungují tam, kam jsou tyto krásné balony určeny – šotolinová polňačka, lesní cesta a podobné povrchy. Působí robustně, nekroutí se a při nižším tlaku nemáte pocit, že je svléknete. Volil bych je na cestování ve slunečných měsících roku pro jejich pohodlí, ale i na běžné vyjížďky a třeba dojíždění do práce cestou necestou.

Připravil: Jan Kindl


TECHNOBOX

  • varianty 34 mm (347 g), 38 mm (410 g) a 44 mm (testovaná verze, 560 g)
  • TPI 120
  • barvy černá, černá/hnědé boky
  • cena 1290 Kč

 

plus

  • vynikající odvalování i přes 44 mm šířky
  • značná schopnost tlumení
  • solidní jistota v náklonu (suché podmínky)

 

minus

  • ztráta vlastností na mokrém podkladu

FOTOGALERIE


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu