TEST: pedály Look Kéo Blade Carbon

13.11.2023
Kontaktní plocha 700 milimetrů čtverečních a využitelná šířka pro kontakt se západkou tretry 67 mm, to je to podstatné, co vás zajímá u silničních pedálů při snaze o vylepšení kondice při jízdě na kole. O chronicky známém tvarování standardu značky Look pojmenovaném Kéo toho také není třeba mnoho psát.

 

Dodejme tedy jen, že pro test byly v setu dodány šedé západky Grip s výkyvem 4,5 stupně, dle našeho názoru využitelné pro jakoukoli příležitost i jízdní styl. Ceněným doplňkem západek je pryžová ochrana proti nechtěnému sklouznutí po asfaltu v případě zastavení, současně prodlužující i dobu, než se západky „ošlapou“.

 

 

Kontakt mezi pedály a západkami byl při testu zcela dokonalý, široká kovová podložka nedovolila za dobu téměř dvou měsíců, kdy jsme pedály testovali, vytvořit jakoukoli prohlubeň do těla pedálu či jiný neduh. Absence vnímatelné vůle mezi nimi byla podpořena i přítomností malé pryžové vložky ve střední části starající se také o lehký odpor při výkyvu.

 

 

Díky těmto vlastnostem jsme se mohli za jakýchkoli podmínek spolehnout na dokonalou stabilitu usazení bez rezonance nebo „kloktání“ při šlapání vyšší kadencí. I když jsme díky otiskům po kontaktu pedálu a západky konstatovali, že udávaná styčná plocha je trochu nadhodnocená (profilování západek s otvory pro stabilizační šrouby), nijak to neovlivnilo spolehlivý přenos síly na pedál. Vypínací síla daná odporem karbonové planžety s hodnotou tvrdosti 8 se také zdála pro využití amatérským jezdcem naprosto ideální, držela spolehlivě západku při silové jízdě ve stoupáních i simulovaných sprintech, současně jsme nezaznamenali potřebu vyvinutí jakkoli přehnané síly při snaze o „vycvaknutí“ tretry z pedálu.

 

 

Komu by však přesto nestačil tento odpor, může samostatně koupit planžetu s hodnotou odporu 12. Na rozdíl od systémů pracujících s kovovou odporovou pružinou nebyl proces vypnutí mechanizmu provázen plynulým nárůstem odporu, ale po celou dobu konstantní. To sice může vyvolávat pocit nečitelnosti, ovšem během našeho testování jsme se s neplánovaným odpojením mechanizmu nesetkali.

Připravil:


TECHNOBOX

  • materiál těla karbon
  • materiál osy CrMo ocel
  • vypínací síla 8/karbonová planžeta
  • Q-faktor 53 mm
  • hmotnost 116/34 g (jeden pedál/ západky se šrouby)
  • cena 3599 Kč

 

plus

  • možnost výměny planžety s vyšším odporem
  • stabilní kontakt
  • kovová podložka

 

minus

  • méně čitelný nástup odpojení západky

FOTOGALERIE

 


 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu