Povedená páčka teleskopické sedlovky Wolf Tooth Remote Pro

před 3 týdny

TEST páčka teleskopické sedlovky Wolf Tooth Remote Pro

Během mého bikového života mi prošla rukama řada rozličných páček k ovládání teleskopických sedlovek. Některé byly povedené, na jiné bych raději zapomněl. Téměř pokaždé jsem musel vzít zavděk nějakým kompromisem. Vytvořit univerzální páčku s uživatelským nastavením si dala za úkol tuningová firma Wolf Tooth. To se jí před několika lety povedlo a na pultech obchodů se objevila páčka ReMote. Nyní jsem měl možnost otestovat její inovovanou verzi s názvem Remote Pro.

 

Páčka byla navržena s důrazem na trvanlivost, jednoduchost a spolehlivost. Proto je většina částí z anodizovaného hliníku, pouze ložisko a šrouby jsou ocelové a objímka stavěcího šroubu je z plastu. Poškodí-li se nějaká část, lze celou páčku snadno rozebrat, poškozený díl vyměnit a znovu sestavit.

 

 

Páčka nabízí hned několik individuálních nastavení. Nejzajímavější z nich je změna výchozí polohy vzhledem k řídítkům. Znamená to pootočení páčky podél její osy otáčení. Rozmezí je 48°, nezávisle na napětí lanka. Stačí povolit šroub na objímce a pootáčet páčkou, dokud nedosáhne kýženého stavu. Pro lepší orientaci je na spodní straně jednoduchá stupnice.

Další možnost nastavení je vodorovný posun po řídítkách. K tomu jsou na těle páčky tři otvory se závitem a vzájemnou vzdáleností 6 mm. Celkový posun páčky vůči objímce je tedy 12 mm. To umožní jezdci nastavit správnou polohu vzhledem k délce jeho palce.

 

 

Zmínkou o objímce se dostávám k další univerzální vlastnosti páčky. Tou je kompatibilita s brzdami Shimano (všechny druhy I-spec), Sram (Matchmaker X), HopeTech 4, Magura, Hayes a nechybí ani univerzální objímka o průměru 22,2 mm, což je řídítkový standard. Upozorňuji, že volba systému upevnění je důležitá již při pořizování páčky. Podle toho, který si zvolím, najdu v balení pouze odpovídající unašeč. Při přechodu na jiný systém je tedy nutné zakoupit unašeč nový.

Samotná instalace ReMote Pro byla otázkou pár minut. Protáhnout a upevnit lanko je velmi jednoduché a napětí lze doladit stavěcím šroubem. Pro správnou délku přesahu lanka je na papírové krabičce vyznačena měrka. Takže krabičku nevyhazovat před instalací.

Stisk páčky je lehký a její chod velmi hladký. Zde zaúřadovali vývojáři, když dali kladce oválný tvar. Ten pracuje s proměnlivým pákovým poměrem, takže potřebná síla na začátku stisku je stejná jako po zbylé délce chodu páčky.

 

 

Zklamaní nebudou ani příznivci barev. Mimo standardní černé lze vybrat z dalších osmi barevných páček. Ty lze zakoupit i samostatně a měnit tak páčku třeba podle aktuální nálady. Tělo páčky zůstává černé.

Po celou dobu testování vše fungovalo hladce, stisk byl lehký a díky možnostem nastavení mi sedla na palec, aniž bych musel měnit úchop. ReMote Pro je opravdu povedená univerzální páčka. Jediné, co bych jí snad vytkl, je absence více různých unašečů v balení.

Připravil: Matěj Stejskal


TECHBOX

  • materiál Alu 6061 T6
  • barevná provedení 9
  • hmotnost 47 g
  • cena 1703 Kč

webové stránky produktu

 

plus

  • individuální nastavení polohy páčky
  • velmi lehký stisk a hladký chod
  • devět různých barev

 

minus

  • pouze jeden unašeč v balení

FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu