TEST: pumpička Riverside CO2

16.11.2023
Rychlost opětovného nahuštění kola po defektu nezřídka rozhoduje nejen o umístění při sportovní akci, ale i udržení spokojeného zážitku na vyjížďce s přáteli. Pomocníkem ve chvíli potřeby může být i pumpička Riverside pro použití v bombičce stlačeného CO2, která je součástí nabídky řetězců sportovních obchodů Decathlon.

 

Celek je naprosto jednoduchý, stejně jako manipulace s ním. Bombičku totiž stačí do hlavice našroubovat, čímž dojde k proražení jejího hrdla trnem uvnitř hlavice.

 

 

 

Nechybí ani ochranný návlek na bombičku minimalizující riziko kontaktu kůže s podchlazenou stěnou bombičky při rychlém průchodu tlaku. Po následném nasazení na ventilek překonáte tlakem ruky odpor pružinky u koncovky, to uvolní pojistku a otevře průchod plynu do pláště. Těsnění ventilu je zde dostatečné pro to, aby žádný plyn neunikl mimo požadovaný prostor. Nezapomeňte však, že jste omezeni gramáží bombičky, takže její 16gramový objem využijete na nahuštění pouze jednoho silničního kola, a to bez možnosti většího natlakování, než dovolí objem bombičky. Na případné dojetí k nejbližší pomoci to ale stačí.

 

 

Pokud se při následné jízdě vyskytne jakýkoli další problém, jste v případě, že nevezete více bombiček nebo mechanickou hustilku, bez šance na reparát. Na druhou stranu je konstrukce závitu bombičky univerzální a jinou kompatibilní lze dokoupit ve většině cyklistických obchodů.

Připravil: Eda Pinkava


TECHNOBOX

  • hmotnost kompletu včetně bombičky 106 g/samotná hlavice 40 g
  • cena 379 Kč

web produktu

 

plus

  • snadná manipulace
  • těsnost systému při práci

 

minus

  • systém bez možnosti dalšího dohuštění

FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu