TEST multifunkční nářadí WOLF TOOTH 8-BIT KIT ONE

14.12.2022

Kdo říká, že nářadí na kolo, respektive multiklíč, musí být jen malý, skladný a nenápadný tak, že ho v batohu ani nenahmatáte? Zkusili jste si někdy použít montpáku malého multiklíče na bezdušový plášť s vložkou uvnitř? Bez šance. Tedy pokud nemáte nářadí Wolf Tooth – není malé, musíte ho vozit v batohu, ale je praktické. Osmibitový systém, jak ho výrobce nazývá, má celkem 23 funkcí, z čehož 17 jich má hned první součást.

Bez kleští na spojku řetězu ji sice jeho tahem spojíte, ale už nerozpojíte. Zde jsou přítomné plnohodnotné. Na opačné straně je dutý 8mm imbus třeba na pedály, ani tady nevadí, když je předtím dotáhnul nějaký silák „s citem na krev“, nástroj je dostatečně velký. Dutinka slouží jako úchyt pro všechny ostatní bity, tedy 3,5mm plochý šroubovák, křížový šroubovák, 2, 2,5, 3, 4, 5, a 6mm imbusový bit a torxy T10 a T25. Pod kloubem s převodníkovým šroubem je rychlospojka na 12rychlostní řetěz. Z opačné strany je magneticky držen centrklíč, respektive klíč na (de)montáž vnitřku ventilku. V neposlední řadě je v ručce nasunutý čisticí dřík. Druhým dílem je montpáka plnohodnotné velikosti s rovnákem na ohnutou stěnu hliníkového ráfku na opačné straně. Plastovou a kovovou část montpáky pojí dva rezervní šrouby do převodníků, dvě matky převodníků dělají kloub zbylých kovových částí nářadí, tedy maximální využití každého kompatibilního dílu s kolem.

Třetí díl obsahuje nýtovač řetězu na kloubu, řezák, na jedné straně imbusem zakončenou vidlici pro knoty, které jsou v balení taktéž, niple na dráty, jádro ventilku a ještě jednu jeho menší část. Manipulace s nářadím je snadná, nenese znaky velké improvizace či kompromisu. Všechny části jsou značně odolné, zejména montpáku jsme při testu vyloženě týrali, což se podepsalo na povrchu, ale svou práci splnila lépe než jakékoli běžné dílenské montpáky, háček je příjemně zahnutý dovnitř a podebírání pláště je vyloženě za odměnu. Nýtovač nenese sebemenší vůli, která by zhoršovala jeho přesnost při trefování nýtu řetězu, vážně lahoda. Když se dá nářadí do práce, je to radost mít ho v ruce. Pro objevení všech jeho schopností a nápadů, jak to výrobce zamýšlel, doporučujeme shlédnout všechna videa na Youtube. Ne vše je ale dokonalé. Nářadí moc nedrží pospolu, magnety o velikosti zhruba milimetru to prostě nemají šanci udržet. Pomohlo by pouzdro, improvizací je gumička. Obal by vyřešil i ochranu dalších věcí v batohu před ostrými hranami nářadí. Chvíli trvá naučit se, jak ty jednotlivé kusy do sebe vlastně zapadají.

TECHNOBOX

materiál hliníková slitina 7075, ocel CrV, nylon

hmotnost 177 g

cena 4540 Kč

výhody

› kompletní pokrytí problémů, které vás v terénu mohou potkat

› univerzální pomocník

› plnohodnotné nářadí bez kompromisů

› odolnost

nevýhody

› nožík bez aretace

› nářadí moc nedrží pohromadě

› vysoká cena

webové stránky 

Připravil: Petr Štuka

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu