TEST: kraťasy Endura Hummvee II

6.12.2023
Endura Hummvee druhé generace jsou volné kraťasy především pro technické MTB ježdění. Jsou opatřeny vnitřními elasťáky s vložkou série 200, které lze snadno vyjmout po uvolnění patentek (systém Clickfast). Ty na čtyřech místech spojují oba kusy v jeden celek, čímž se starají o preciznější usazení na těle.

 

Vložka je spíše základní, příjemně tvarovaná, ale pouze 9 mm silná. Dodala sice spíš průměrné pohodlí a oporu při delších jízdách a šlapání, ale současně nepřekážela při tanci nad kolem ve sjezdech a na technickém trailu. Zcela chyběl pocit silné pleny.

 

 

Elastické kraťasy jsou tenké, vzdušné, takže moc nepřidávají na celkové síle materiálu. Přesto se kalhoty při jízdě v teplejších dnech i přes větrací otvory ukázaly jako teplejší – větší kumulace tepla a poté i potu byla jasně patrná. Je to daň za odolnost, kdy se počítá s náročnějším terénem. A skutečně, po třech měsících testu nebylo patrné jediné zatržení. Pokud jsme se navíc „potkali“ s jemným deštěm, dokázaly nás po určitou dobu ochránit před vodou. A v chladnějších dnech byly velmi příjemné.

 

 

Vnější šortky jsou opatřeny stahovací gumou v pase a textilním páskem. Díky této kombinaci držely svou pozici velmi jistě, přesvědčivě. Vpředu se nabízejí dvě kapsy s klasickým zipem, stejné „zamykací vybavení“ mají i dva pomocné ventilační otvory ve spodní části nohavic. Tyto průduchy jsou navrch opatřeny síťkou, abychom nemuseli v lese divoce poskakovat a lovit z nohavic nezbedný hmyz.

 

 

Kdo by namítal, že je to málo kapes, ať se nechytá za hlavu, ale za zadní stranu stehen. Zde jsou další dvě, zakončené přehrnutím materiálu. Těžší předměty by mohly vypadnout, ale ty lehčí držely jak pod zámkem. A ještě přidejme jednu zadní kapsu na zip, ale ta už není plně využitelná. Pokud ji totiž zcela naplníme či do ní vložíme velký telefon, dost dobře si můžeme náklad přisednout a postarat se tak o nevšední zážitek.

Připravil: Ondřej Bílek


TECHBOX

  • materiál 100 % nylon
  • velikosti XS–XXXL
  • barevné varianty antracitová, černá, černý maskáč, modrá, šedá, bílá, zelený maskáč
  • cena 1990 Kč

koupíte třeba zde

 

plus

  • kvalitní usazení
  • odolnost materiálu
  • sportovní i volnočasové použití
  • mnoho kapes k dispozici

 

minus

  • síla materiálu – větší zahřívání v teplých dnech

FOTOGALERIE

 


 

 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu