Keramická ochrana kola Weldtite Rapid Ceramic Shield

30.11.2023
Ruku na srdce – kdo z nás se s lehkým srdcem dívá na špinavé kolo, ale kdo taky současně trochu nesnáší tu veškerou pravidelnou údržbu? A kdo z nás by nechtěl, aby jeho kolo stále zářilo novotou, aby údržba byla snazší? Nikdo. Až na výjimky. Zajímavou pomoc cyklistické většině nabízí prostředek Rapid Ceramic Shield.

 

Keramický štít anglické firmy Weldtite, která nabízí produkty pro péči o kolo už přes 80 let a chlubí se prvotřídní kvalitou. Princip funkce přípravku je jednoduchý – svým složením s keramickými přísadami se postará o dokonalé vyplnění nano-nedokonalostí v laku nebo svrchní vrstvě a vytvoří hladký a odolný hydrofobní povlak. Na něm pak výrazně méně ulpívá voda a nečistoty. Přípravek se hodí na matné i lesklé laky, na kov i karbon.

Pro nanášení platí jasná pravidla. V balení jsou dva hadříky. Ten s kratším vlasem, šedý, navlhčíte, nastříkáte na něj rozprašovačem Rapid Ceramic Shield a potřete rám. Poté jej vyleštíte modrým hadříkem s delším vlasem a je hotovo. Extra důležité je vyhnout se kontaktu s kotouči či ráfku u brzd ráfkových, vrstva prostředku může zásadně ovlivnit brzdný výkon.

 

 

Naše zkušenost praví, že nejspíš budete překvapeni stejně jako my, o kolik hladší je při přejetí rukou ošetřený povrch. Ruka i hadr po něm najednou doslova klouzaly. Znatelně větší byl i lesk, navíc s perlovým nádechem. Rapid Ceramic Shield jsme zkoušeli zhruba dva měsíce v různých podmínkách. Bylo jasně vidět, jak voda najednou na povrchu tvoří kapičky, které stékají. Po prašné nebo naopak deštivé jízdě stačilo rám opláchnout vodou a byl opět čistý, nebylo k tomu potřeba většího úsilí, houby či kartáče. Po delší jízdě v blátě už nečistoty ulpěly, ale v menším množství – a očista byla snazší. Při závodě v bahně stačil průjezd vodou a většina jich zmizela. Na hladkém povrchu evidentně drží hůř.

 

 

 

Účinnost produktu se ještě zvýšila po opětovné aplikaci v krátkém časovém odstupu. Když jsme interval naopak prodloužili, bylo patrné, že se přípravek smývá, že efekt slábne. Potěšila nás i výdrž balení, na jedno ošetření rámu spotřebujete opravdu málo tekutiny. Zkušenosti Weldtitu s péčí o kola jsou zde opravdu znát.

Připravil: Rudolf Hronza


TECHBOX

  • set obsahuje dva hadříky pro nanášení a leštění, přípravek Rapid Ceramic Shield v lahvi s rozprašovačem
  • objem přípravku 250 ml
  • cena 547 Kč

web produktu

 

plus

  • citelně hladší a lesklejší povrch po aplikaci
  • výrazně menší ulpívání nečistot a jejich snadné odstranění
  • snadná aplikace

 

minus

  • nenalezeno

FOTOGALERIE

 


 

 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu