Extra pohodlné gripy Race Face Chester

před 3 týdny

TEST gripy Race Face Chester

Americká firma Race Face, známá svými prémiovými komponenty, kompletně přepracovala své gripy Chester. Chlubí se, že tak měkký, lepivý a vymazlený grip ještě nikdy nevyrobila, a nabízí svým zákazníkům pohodlí, o jakém se jim nesnilo. Po pár hodinách strávených s rukama na gripech rád přiznám, že rozhodně nejde o chvástání.

 

Nový Chester je určitě nejpohodlnější grip, co jsem měl možnost vyzkoušet. Jedná se o jednostrannou lock-on konstrukci, tělo je dlouhé 136 mm a pokryté měkkými lamelami z gumy 20A Durometer. Na omak působí pryž velmi příjemně a pohodlně, a to i bez rukavic.

 

 

Tloušťka gripu a uspořádání a tvar lamel se po délce mění podle toho, jaká část ruky je svírá. Pod dlaní jsou lamely zakřivené do oblouku, mimo jiné pro lepší odvod vlhka. Současně se mění tloušťka gripu, aby dlaň seděla ergonomicky na celé své ploše, což výrazně sníží únavu. Na odvrácené (spodní) straně nalézám čtyři výrazné podélné hranky. Jejich funkcí je dodávat oporu konečkům prstů a zajišťovat tak dokonalý úchop. Asi 25 mm od hliníkové objímky se lamely narovnávají do směru jízdy a postupně narůstá jejich výška. Tím pádem jsou měkčí a palec, který se o ně opírá, se tolik neunaví.

 

 

O tom, že se na vývoji podíleli i samotní bikeři, svědčí dva různé průměry gripů – 31 a 34 mm. Nutno podotknout, že udávaná hodnota je v nejtenčím místě gripu, a reálná tloušťka na koncích je o cca 3 mm vyšší. Díky tomu, že mi od každé velikosti dorazil jeden grip, jsem měl možnost je porovnat přímo při jízdě. Pohodlí je stejné, takže jediný rozdíl je opravdu jen v průměru (a hmotnosti). Na své si tak přijdou jak majitelé delších prstů, tak krátkoprsťáci jako já.

 

 

Gripy Race Face Chester pro mě byly opravdovým překvapením a staly se nezbytností pro mé biky. Výrazně snižují míru únavy a otlačení rukou. Navíc díky dvěma různým velikostem a mnoha barevným kombinacím uspokojí i ty nejnáročnější bikery.

 

 

Připravil: Matěj Stejskal


TECHBOX

  • barevná provedení 6/9 (pryž/objímka)
  • průměry 31 a 34 mm
  • délka 136 mm
  • hmotnost 114/138 g (31/34 mm)
  • cena 650 Kč

webové stránky produktu

 

plus

  • extra pohodlí bez ztráty citu při ovládání kola
  • dva průměry a hodně barev na výběr

 

minus

  • nenalezeno

FOTOGALERIE

 


 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu