TEST! Gripy Pro Lock On Trail

16.2.2021

Holandská značka Pro už nějaký čas patří „matce“, kterou není nikdo menší než Shimano, ovšem pokračuje v původním směru, soustředí se na komponenty, jako jsou řídítka, představce a mnohé další. Naše ruce měly možnost sevřít gripy Lock on trail pro trail a enduro.

 

Na vnitřní straně najdete objímku, na vnější nikoliv, a sice kvůli pohodlí po ruce. Jeden „zámek“ gripy hravě udržel za všech okolností, díky plastové základně se navíc nekroutily. Nad objímkou je patrný vějířek, aby nedocházelo k posunu úchopu až k páce (k dispozici je i varianta bez něj). Na výrobu samotného gripu byly použity dvě směsi pro optimální vlastnosti při úchopu, ze stejného důvodu je na jedné straně vykrojený oválný otvor v plastové základně. Šíře má hodnotu 132,5 mm a průměr 32 mm.

Grip se za jízdy příjemně drží a na vnitřní straně jeho vystýlka skutečně pohlcuje velké množství vibrací. Ruka nám z úchopu nikam necestuje a stále je na svém místě. Po dojetí lze ruku z gripu příjemně sejmout a nenastává pocit přilepené rukavice k řídítkům. Testovali jsme na kole endurového zaměření a velmi často v bikeparcích. A když nás ani po několika dnech ježdění nebolely ruce, gripy nebyly poškozené, jen běžně opotřebené a stále dobře fixovaly pozici ruky na řídítku, shodli jsme se, že se jedná o kvalitní výrobek, o němž stojí za to uvažovat. Vlastnit jej můžete v modrém nebo černém provedení, vždy za 550 nebo 590 Kč (bez vějířku nebo s ním – takové váží 102 g/pár).

Připravil: Ondřej Bílek

Web dovozce www.paul-lange.cz

 

plus

značné „pohlcování“ vibrací a tedy vysoký komfort jízdy při zachování tuhosti gripu pro jisté vedení kola

 

minus

nenalezeno

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu