TEST: dres s dlouhým rukávem Kalas Passion Z3 Temps

8.11.2023
Stejně jako jsme si zvykli na zdomácnělé označení Roubaix coby hřejivého materiálu k výrobě dresů, dostaneme brzy do podvědomí název Temps. Právě ten je uveden v pojmenování dresu Kalas Passion Z3 Temps a skrývá se za ním materiál s gramáží 200 g/m2 ze směsi polyesteru a elastanu a neodmyslitelným vnitřním počesem.

 

Neméně důležitý faktor spokojenosti je střih a ani zde nebude uživatel zklamán, tvarování jednotlivých panelů odpovídá specifikům posedu na kole, to znamená, že nechybí prodloužení v bedrech, raglánově vsazené rukávy se zakončením do tvarovaných manžet, stejně jako stabilitu podporující rubový potisk ve spodním zakončení boků a zad.

 

 

Usazení bylo vzhledem k vysoké elasticitě materiálu naprosto dokonalé, a to včetně jistého držení délky rukávů dané asymetrickou konstrukcí manžet. Do „nafukovacích“ kapes se vejde přesně tak velká svačina, jakou si první jarní a často zrádné švihy žádají, aniž by lem v pase padl níž, než se sluší.

 

 

Ohledně termoizolace také nebudete zklamáni, i tento aspekt má značka Kalas dokonale zmáknutý. My jsme si dovolili v něm vyrazit již v teplotách okolo +7 stupňů, samozřejmě dle konkrétních klimatických podmínek v kombinaci s vestou, nebo bez ní. Zde asi nenajdete žádnou převratnou novinku, síla materiálu odpovídá zvyklostem pro využití až do období, než vytáhnete krátký dres s návleky, stejně jako jeho přítomností podpoříte komfort pod bundou v chladu. Co jsme si ale užívali, byla naprostá volnost pohybu, stejně jako velmi kvalitní prodyšnost, pokud jsme se neshlédli v intervalech, stíhal materiál většinu potu odfiltrovat vně a nedovolil „skleníkový“ efekt.

 

 

Testovaná barva „petrol blue“ se vymyká šedo-černé eleganci, jakou vídáme na českých silnicích pohříchu stále nejčastěji, a snad přivede motoristy k větší bdělosti, když je to barva jejich pohonu. Na druhou stranu sympatický modrý odstín neodpustí ani nejmenší projev slabosti uživatele, to znamená – dokonale vykresluje mapy potu. Kvalitě zpracování a funkce ovšem odpovídá cena, která nepatří k nejnižším.

Připravil: Eda Pinkava


TECHNOBOX

  • materiál 81% polyester, 19% elastan
  • velikosti 2–7, prodloužené 1+ – 3+
  • barvy černá, bílá, žlutá, fialová, modrá, oranžová ¨
  • cena 2990 Kč

web produktu

 

plus

  • usazení
  • vnitřní potisk spodního lemu
  • asymetrické manžety na rukávech

 

minus

  • cena

FOTOGALERIE

 


 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu