TEST: zateplené kalhoty Specialized RBX Comp Thermal

21.9.2023
Letní teploty se pomalu začnou loučit, přijde čas teplejšího oblečení. Kupříkladu kalhot Specialized RBX Comp Thermal.

 

Fleecový materiál Lombardia Endurance, často označovaný rovněž jako Roubaix, nechybí ani produktu do tohoto období z nabídky americké značky Specialized. Látka ze směsi polyamidu a elastanu byla pro jejich výrobu anatomicky nastříhána a následně sešita pomocí entlovaných švů. Z některých detailů konstrukce zmiňme oblast podkolenních jamek, pod kterými prochází horizontální šev k podpoře stability usazení, či podobnou úpravu ve svislé orientaci procházející po zadní straně stehen až k bedrům. Usazení bylo díky těmto úpravám naprosto dokonalé, i když samozřejmě největší zásluhu na něm měla všesměrná elasticita základního materiálu. Díky té jsme nezaznamenali jakékoli omezení volnosti pohybu.

 

 

 

Z obvyklých stabilizačních prvků byl k vidění rubový silikonový pásek v zakončení nohavic, nechyběly ani šle se skladbou ze dvou struktur materiálu. Zatímco jejich přední část byla ze stejné pleteniny jako kalhoty, ramena a záda vsadila na hustě perforovaný materiál s výrazně nižší gramáží. Tvarovou stálost dostala v tomto prostoru za úkol jen minimálně pružná lemovka. Také konstrukci šlí se v průběhu testování dostalo pochvaly za stabilitu držení, současně jsme nezaznamenali jakkoli zvýšenou kumulaci potu, vše tedy bylo v naprosté shodě s představami. Vzhledem k zaměření kalhot jsme povětšinou doplňovali ochranu nohou o návleky přes tretry, v takovém případě byla bariéra proti prochladnutí kompaktní. Pokud jsme ale vyrazili bez návleků, zůstával vzhledem k délce nohavic bez zakrytí prostor nad kotníky. Toto konstatování je samozřejmě odrazem konkrétní anatomie testera, ale vyplatí se na to myslet při zkoušení.

 

 

Až nakonec jsme si nechali provedení anatomické vložky BG 3D Contour Chamois s proměnnou hustotou. Síla polstrování ve spolupráci s tvarováním a profilováním se odrazily na dokonalém kopírování sedacích partií v kontaktním prostoru se sedlem. Ani několik hodin jízdy nepřineslo známky diskomfortu či pocit, že by materiál vložky někde chyběl, nebo naopak přebýval.

Připravil: Eda Pinkava


TECHNOBOX

  • materiál 84 % polyamid, 16 % elastan/ šle 75 % polyamid, 25 % elastan
  • velikosti XS–XXL
  • cena 3100 Kč

web produktu

 

plus

  • usazení
  • konstrukce šlí
  • antibakteriální vložka

 

minus

  • kratší délka nohavic

FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu