TEST: zimní kalhoty na kolo Gore C3 GWS BIB Tights+

11.11.2023
Nejen pro přechodné období, kdy se může teplota během vyjížďky změnit i o deset stupňů, ale pro ty odolnější i k mrazivým expedicím jsou připraveny posloužit dlouhé zimní kalhoty na kolo Gore C3 GWS.

 

Zkratka na konci označení hovoří o přítomnosti větru odolné membrány Windstopper, což současně znamená, že je materiál v místech jejího použití o něco méně elastický než klasická pletenina. Střih kalhot zcela odpovídá sportovnímu zaměření, užší lýtková část s rozepínáním na koncích pro snazší oblékání při jízdě dokonale kopíruje jejich tvar, prostor stehen a sedacích partií je pro kvalitnější usazení sestaven z anatomicky střižených panelů následně spojených plochými švy. Prodloužená záda i zvýšený panel v prostoru břicha jsou z pleteniny bez přítomnosti membrány, snaha o podporu rychlosti odvětrání a volnosti pohybu je tak nepopiratelná.

 

 

Zdařilým detailem tohoto modelu jsou také nastavitelné šle vylepšující v případě potřeby kvalitu usazení v sedacích partiích. Poslední součástí kalhot je antibakteriální vložka Active. Právě tvarování vložky jsme hodnotili jako první, a to velmi zdařilé. Profilace s umístěním více vrstev polstrování do kontaktního prostoru se sedlem byla dokonale efektivní v zajištění potřebného pohodlí, současně se nijak nekrabatila, ani jsme necítili jakýkoli přebytek materiálu mezi stehny. Na kvalitě jejího držení na požadovaném místě pak měly vliv i šle, jejich utažení podle potřeby bylo naprosto ukázkové.

 

 

 

Nepotvrdila se ani obava z případných otlaků od plastových přezek stavitelného mechanizmu šlí. Přestože se občas nacházely v prostoru klíčních kostí, nijak se to nepodepsalo na jejich vzájemném kontaktu při jízdě. Přestože jsme díky síle šlí vnímali o něco vyšší pocení pod nimi, nepromítlo se to do zhoršení teplotního komfortu pod bundou. Jako velmi slušné jsme hodnotili také celkové usazení kalhot. Kvůli nižší elasticitě bude praktické před nákupem vyzkoušet velikost, materiál nemá parametry pružnosti klasické „roubaix“ pleteniny.

 

 

Velmi dobrý efekt jsme potvrdili i u tepelné ochrany, kdy rozmezí, ve kterém jsme kalhoty vozili, nenašlo na jejich izolačních vlastnostech slabinu. Nebyl totiž problém využít jejich služeb v takřka jarních teplotách, ale nezklamaly ani ve chvíli, kdy rtuť teploměru klesla pod -5 °C.

Připravil: Eda Pinkava


TECHNOBOX

  • materiál membrána Windstopper, elastické panely – 85 % polyamid/15 % elastan,
  • velikosti S–XXL
  • barvy černá, černá/žlutá, černá/červená
  • cena 4299 Kč

web produktu

 

plus

  • ochrana
  • konstrukce antibakteriální vložky
  • nastavitelné šle

 

minus

  • vyšší pocení pod šlemi

FOTOGALERIE

 


 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu