TEST cyklistické MTB tretry BONTRAGER EVOKE

9.6.2022

Trailové tretry křiklavé oranžové barvy nás chytily nejen za oči, ale i za srdce. Při vyjmutí z krabice je jednoznačné, že se nejedná o žádné lehké závodní provedení. Zde je směřováno ke komfortu jak při jízdě, tak při chůzi. Pro vstup do tretry je nutné povolení tří pásků osazených suchými zipy, pak noha vklouzne do botky jak po másle, vstup je dostatečně dimenzovaný. Tretry jsou širšího střihu, prsty testera s užší nohou rozhodně nebyly vystaveny stísněnosti a i kolega s širším chodidlem si nestěžoval. Ocenili jsme to hlavně při delších jízdách, kdy nohy měly dostatek prostoru, dostatečně se prokrvovaly, a tak nedocházelo k brnění či třeba brzkému prochládání.

 

 

Pomocí tří pásků se suchým zipem si lze přesně nastavit komfortní, ale jisté stažení nohy, necítili jsme žádný lokální tlak na nárt, jazyk je také střižen dobře. Suché zipy perfektně držely.

Boty jsou dobře odvětrané, a tak nohy volně „dýchaly“, nepotily se. V chladnějším počasí už ale s ohledem na to bylo dobré použít teplejší ponožky anebo dřív než u méně odvětraných modelů sáhnout po návlecích.

 

 

Vnitřní vystýlka rovnoměrně a bez nepříjemných otlaků obejme nohu a drží. I po delší době v botkách, kdy jsme kombinovali jízdu s občasnou chůzí, byly nohy jako v bavlnce.

Pryžový vzorek z materiálu Tachyon dobře držel jak na mokru, tak v suchých podmínkách. Absenci dvou hřebů ve špičce podrážky jsme nepocítili.

 

 

Nylonový základ podrážky odpovídá cenové kategorii, u Bontrageru je navíc nylon vyztužený skelným vláknem. Přenos síly tak je solidní, byť je jistá měkkost v porovnání s karbonem cítit, jenže to na druhou stranu znamená pohodlnější jízdu (lepší chování při otřesech a rázech v rozbitém terénu) a také chůzi. Je jasně cítit větší důraz na komfort než na výkonnost. Aby prsty byly ochráněny, je bota opatřena pryžovým nárazníkem GnarGuard. Tretry Bontrager Evoke jsou příjemné botky pro trailovou pohodu nebo pro hobby jezdce, který bude kombinovat jízdu a chůzi v obtížném terénu.

 

Připravil: Ondřej Bílek

 

TECHNOBOX

velikosti 36–48

barevné varianty oranžová

hmotnost 429 g (jedna tretra, vel. 44)

cena 2699 Kč

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu