TEST: cyklistická sukně Maloja GermerM. a dámský dres Maloja SarsteinM. 1/2

2.10.2023
V nové kolekci německé značky Maloja má své místo i sukně GermerM., kterou lze použít jak na kolo, tak třeba na túru. Univerzální svršek představuje dokonalé spojení dvou stylů do jednoho. Zezadu kraťasy a zepředu minisukně, to díky asymetrickému zavinovacímu střihu, vše s veškerou sportovní elegancí, ale i funkčností.

 

Z větší části recyklovaný materiál totiž je pružný a střih promyšlený, takže při šlapání na kole vsedě i vestoje ani při chůzi mě nic neomezovalo v pohybu. Materiál je sice dostatečně pružný, ale současně si zachovává pevnost, takže sukně dobře drží tvar, nevykasává se. A co víc, ani horko ho, a tedy ani mne, nedostávalo do úzkých, protože dobře odvětrává, přebytečné teplo i vlhko nedrží u těla.

 

 

Provedení je vzdušné, volné, i to vede k dobrému pocitu. Nechybí vodoodpudivá úprava, takže po občasném projetí louže jsem nebyla hned promočená na kůži. Pro snazší oblékání je na boku malý zip, ale nepotřebovala jsem ho, kraťasy jdou natáhnout na tělo snadno. Díky široké gumě bylo nošení komfortní, nikde se nic nezařezávalo do boků.

Nechybí ani přední malá kapsička na menší nezbytnosti. Zvolený střih i provedení považuji za hodně vychytané pro nás ženy. Jednak je to slušivý svršek, jednak si při svých letních toulkách na kole nebo v přírodě můžete jakkoliv sednout bez přemýšlení, jak máte složit nožky, abyste seděla slušně.

 

 

Co dodat na závěr? Snad jen široký úsměv nad větou: „Za drink ukážu, co mám pod sukní!“ O letní osvěžení určitě budete mít postaráno a na ukázání kraťasů přece není nic špatného…


TECHNOBOX

materiál 86 % polyester (recyklovaný), 14 % spandex

velikosti XS–XL

barvy celkem šest provedení

cena 2590 Kč

 

plus

 • pružný materiál
 • držení tvaru
 • civilní vzhled
 • prodyšnost
 • široký lem v pase

 

minus

 • nenalezeno

 

 


dámský dres Maloja SarsteinM. 1/2

Druhým zajímavým svrškem pro ženy v nabídce Maloji je dres SarsteinM. 1/2, opět novinka pro letošní sezonu. Měla jsem možnost otestovat ho v tmavě modrém provedení, ale k dispozici jsou další tři designy. Jeden z nich se skvěle hodí právě k barvám sukně GermerM. Možných kombinací mezi těmito dvěma svršky ale je více.

Design dresu je takový, že věřím, že u žen dokáže přebít vše ostatní – Maloja prostě umí chytit za srdce. Paleta barev a vzorů dovede zkrášlit a osvěžit na kole každou ženu. Ale byla by chyba zůstat na povrchu, respektive bylo by to nefér

 

 

Za designem ani zde nezaostává funkce. Zvolený materiál je elastický a střih odpovídá anatomii, dres snadno obepne ženské křivky, přizpůsobí se. Je určen pro letní měsíce, lehkost a prodyšnost tomu odpovídají. V materiálu je patrná nenápadná perforace, takže výtečně odvádí pot i při dlouhotrvajících či intenzivních výkonech ve vedru. Přitom když se trochu ochladilo, typicky vpodvečer, neměla jsem pocit, že prochládám, že dres profukuje. Ocenila jsem i silikonový lem v pase, dres díky němu dobře drží pozici, vítr nezafukuje na záda.

 

 

Technologie Polygiene StayFresh zabraňuje množení bakterií a tím i zápachu. Nejdřív mi to nedalo, ale postupně jsem si zvykla na to, že nemusím prát po každé vyjížďce. Myslím, že to ve výsledku prodlužuje životnost a stálost dresu. Jediné, co mi vadilo, byl přední zip do poloviny délky dresu. Ano, záleží na stylu každé z nás, ale já jsem v parných dnech na kole, hlavně chvilkách odpočinku, ráda za rozepnutí po celé délce dresu k příjemnému osvěžení.

Připravila: Iveta Juchelková


TECHNOBOX

 • materiál 88 % polyester, 12 % spandex/100 % polyester (kombinace dvou různých materiálů)
 • velikosti XS–XL
 • barvy celkem čtyři provedení
 • cena 2240 Kč

 

plus

 • dokonalé přizpůsobení tělu
 • jisté usazení
 • antibakteriální úprava

 

minus

 • jen poloviční zip (pro někoho)

FOTOGALERIE

 


 

 

 

 

oblast dotazu

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu