Svatováclavský Craftovník Vela očesán

29.9.2017

Na neznámé místo v Křivoklátských lesích, na které nevede žádná značená cesta a znají jej především místní lidé, zavedl 28. září dvě skupinky bikerů Svatováclavský Craftovník. Jednu jedoucí z Prahy, druhou z Unhoště. Ale bylo to tentokrát Craftovník šibalský, protože doslova a do písmene nebyl pravý.

Ještě ráno nic nenasvědčovalo tomu, že jde o kouzelný strom… 

Neplodil trička Craft, ale informaci o tom, kde roste jeho pravý kolega. To už ale jednak nebylo daleko a také to bylo s kopce, a především se v těsně blízkosti toho opravdového nachází Lesní restaurant Hřebenka, který byl účastníkům útočištěm.

…o pár hodin později…

Vloženou soutěž o výjezd na Vysoký Vrch vyhrála trojice jezdců, ale protože se průvodce Vela do soutěže nepočítá, hovořme o dvou. Zkusit vyjet závěrečnou pasáž je skutečně výzva. Zcela výjimečně jsme ke stromu pustili i dva pěší, měli totiž trička a ponožky a Čemba a tedy příslušnost k bikerské komunitě nezapřeli. Kola jen protentokrát vyměnili za nosítko a ročního Filípka. Byl to hodně těžko dostupný Craftovník, plný nástrah a podmínek. A nakonec to ještě navíc nebyl „on“. O to cennější a sladší byly plody toho pravého.

(mr)

foto Jana Severinová, Lubor Severin

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu