Svatohorský Downtown Příbram 2024 – Ze Svaté Hory do cíle přes tramvaj

před 3 týdny
Po roce Příbram opět ožije bikováním a bude hostit nejlepší a nejtalentovanější jezdce v disciplíně Urban Downhill. Svatohorský Downtown Příbram 2024 se uskuteční už v sobotu 18. května 2024, slibuje vzrušení, napětí a nezapomenutelné zážitky pro všechny fanoušky extrémních sportů. Závod, který je legendární i přejezdem tramvaje, letos navštíví také Tomáš Slavík.

Svatohorský Downtown je součástí Czech Urban Downhill Series. Příbramská zastávka je úvodním závodem této série, která následně pokračuje v Rakovníku a Táboře. Příbram opět přivítá nejlepší jezdce české sjezdové scény. Do Příbrami dorazí také ikona nejen této disciplíny ale celé bikové scény – Tomáš Slavík. Na startovní listině se objeví i zahraniční jména, která se utkají na trati o délce 1200 metrů s převýšením 85 metrů a více než 15 náročnými skoky a prvky.

 

 

Pozitivní zprávou pro organizátory a méně šťastnou zprávou pro některé jezdce je to, že již nyní jsou registrace plné. Přihlášku k dnešnímu dni poslalo okolo 140 jezdců, uvádějí lidé stojící za akcí.

Program závodu:
  • 11.45 – start tréninku
  • 13.00 – start dětského závodu
  • 15.00 – start hlavního závodu – první jízda
  • 16.30 – finálová jízda
  • 18.15 – vyhlášení

Závodníci budou rozděleni do pěti kategorií: open, ženy, junioři, elite a masters. Z těchto kategorií vzejdou králové letošního ročníku.

 

 

Charakteristika trati a na co se těšit

Základní profil trati pozná každý, kdo už v Příbrami na závodech byl. Start je umístěn v blízkosti ikonické Svaté Hory, která je dominantou města. Po průjezdu nádvoří se jezdci vrhnou do Svatohorského sadu, který je mezi jezdci velmi oblíbený, protože obsahuje wallride, gap a pak šup mezi stromy a hurá do Tesiho zahrádky.

V této části je již tradicí Hannah dětský závod, který je rozdělen do 3 kategorií – odrážedla, kola malá a kola velká. Děti i rodiče jsou v blízkosti trati a na dosah mají občerstvení.

Poté se nastupuje ne do ale na tramvaj. Stejně jako minulý rok je velkým unikátem příbramské eventu překážka s názvem “tramvaj číslo 23”. Tu jezdci přejíždějí a v jejím nitru budou celý den hrát DJ´s.

V blízkosti tramvaje se bude nacházet Bosch skill zóna, chill out a také bar. Z tramvaje míří jezdci na Shark Fin a z něj se pak řítí do tzv. Indie. Po jejím projetí už startovní pole vítá “srdce závodu” – Václavák. Jeho dominantou je tradiční SVZ kontejner, který je TOP překážkou celého závodu. Organizátoři uvádějí, že v tomto místě je vždy největší koncentrace diváků. Důvod je jasný – merch, DJ, bar, MG testovací jízdy, lehátka, CZC Gaming zona, zkrátka mnoho aktivit, které dělají atmosféru závodu takovou, jakou má Svatohorský Downtown každým rokem.

Nově zde bude také umístěna LED obrazovka, která ukáže aktuální čas, mezičas, umístění jezdců, social media feed apod.

“Jsme velmi pyšní, že můžeme připravit již 8. ročník tohoto eventu. Víme, že baví jezdce i obyvatele města. Obrovský díky patří užší crew, která makala celý rok. Renovovali jsme velké množství překážek a 18. května je vyvezeme do města.”, uvedl pořadatel Vojtěch Hrach.

 

 

Tombola i after párty

Pro všechny nadšence extrémní cyklistiky je připravena také tombola s atraktivními cenami, včetně vrtačky, head-kamery a letu balonem. Závěr celé akce bude na after párty v klubu Šachta, kde se bude promítat bikový dokument o Michalovi Marošim (Ten, co slaví každý den), který měl nedávno premiéru. V klubu zahraje také kapela Malibu a vše završí DJ set.

Přijďte se podívat do Příbrami na tento unikátní závod plný adrenalinu a neuvěřitelných jízd už 18.5.!

 

Více na webu svdtpribram.cz Instagram @svdt_pribram Facebook @SVDTPribram event na FB

připravil: Martin Kuška

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu