Šťastná třináctka od Cannondalu

15.7.2019

Již 13 generace legendárního modelu CAAD (Cannondale Advanced Aluminium Design) je nejen výsledkem čtyřiceti let vývoje hliníkových slitin tohoto výrobce, ale i jasnou známkou, že nepatří na druhou kolej. Současně se může pyšnit i sázkou na řadu úprav, známých doposud z úrovně SuperSix, tedy toho nejlepšího, co americký výrobce nabízí.

Tvrzení že jde o nejrychlejší a nejvíce aerodynamický stroj, je dáno využitím tvarování hlavních rámových částí právě po vzoru zmiňované řady SuperSix, slibující až o 30% menší odpor vzduchu při působení větru pod úhlem. V tomto ohledu je praktickým detailem i dvojí možnost usazení košíku na bidon, kdy spodní z obou úchytů je podle očekávání využit právě k vylepšení aerodynamických parametrů. Se sportovními ambicemi se pojí i geometrie, využívající střih pro skloněnou agresivní pozici, nechybí ani slopingové horní trubka, či podpora komfortu přítomností sedlovky KNØT27 uchyceno v rámu pomocí integrovaného zámku.

Cannondale ale myslí i na navýšení univerzality tohoto stroje, stejně jako rám je i přední celokarbonová vidlice připravena pro prostupnost širokého obutí, u ráfkových modelů je to 28 mm, u diskových pak 30 mm. pro shlédnutí dalších specifik této novinky připojujeme fotogalerii.

(tz)

Foto Cannondale

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu