Staňte se cyklistickým Fanatikem

16.3.2018

Baví vás zdolávat výzvy? Chcete zkusit ujet trať, kterou jste ještě nezdolali?

Pak je tady Fanatik, ojedinělá akce svého druhu v Čechách. Fanatik je nezávodní cyklistická dálková jízda určená pro silniční i horská kola. Délka tratí je různá od 50 do 340 km, jak velkou porci zvolíte, záleží jen na vás. Například ve Švédsku se podobně jezdí Vätternrundan 300 km, velice populární podnik kolem jezer s účastí 16 000 cyklistů. Také Fanatik cílí na širokou cyklistickou veřejnost. Ale pozor, nejedná se o závod, každý soutěží pouze sám se sebou. Sám si výzvu stanoví, přijme ji a popere se s ní.

Ambasadorem akce je František Raboň ml., exmistr Evropy, bývalý člen profesionálního týmu Omega Pharma-Quick Step a účastník Tour de France a Giro d’Italia, a dále například cyklokrosový reprezentant Emil Hekele.

Plzeň ale nabízí v daný termín víc, bohatý nejen cyklistický víkendový program. Po sobotním „přijmutí výzvy“ a absolvování některé z tras Fanatika je možné navštívit v rámci v Plzni probíhajícího mistrovství republiky závod žen, dále Gambrinus den na Náměstí Republiky nebo Summer Fest na pláži Velkého Boleveckého rybníka. V neděli pak můžete fandit při závodech juniorů a odpoledne navštívit vyvrcholení programu mistrovství – závod profesionálů za účasti Petera Sagana a Romana Kreuzigera. Přijměte výzvu a spojte svůj sportovní výkon s fanouškovskou účastí na mistrovství České a Slovenské republiky v silniční cyklistice v Plzni. Termín 23. června si ale určitě poznamenejte hned a začněte s přípravou!

Více o celé akci na www.fanatik-plzen.cz.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu