Specialized Venge 2019, nová generace aero silniček

4.7.2018

Specialized představil nový model aero silničního kola Venge úzké skupině pozvaných novinářů již v druhé polovině května, ale informační embargo bylo natolik striktní, že jsme již připravený článek nemohli publikovat v právě nově vyšlém čísle časopisu 53×11 a je připravený do toho následujícího (9.8.) Pozorným fanouškům silniční cyklistiky ale jistě neuniklo, že na novém Vengi již dávno závodí a vítězí třeba Fernando Gaviria.

Co je tedy nového? Úplně vše. Jde o zcela nový koncept, při jehož tvorbě Specialized těží z toho, že disponuje neomezeným časem pro vývoj v aerodynamickém tunelu. Jeden takový totiž sám vlastní. Detaily se samozřejmě dozvíte v 53ce. Prozraďme aspoň to, že Venge 2019 je výrazně méně „z Marsu“ než byl Venge Vias, řídítka a představec, byť i tato komponenty jsou úplně nové, jdou kompatibilní s klasickými systémy. Přestože se podařilo dovést dál aerodynamické parametry, Venge působí civilněji a co je hlavní – jeho hmotnost je doslova šokující, je totiž nižší, než kolik vážil loňský Tarmac na kotoučích.

Redakce 53×11 (potažmo Vela) byla na prezentaci Venge 2018 jediným zástupcem českých médií a tak se v příští 53×11 dočtete i první autentické zážitky z jízdy v okolí tratě letošního silničního mistrovství světa.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu