Senzor pádu v helmách Specialized

30.11.2018

Helma, která přivolá pomoc?

Skutečně, tak funguje technologie ANGi !

ANGi znamená Angular and G-Force indicator, tedy obsahuje senzory jako akcelerometr a gyroskop, které běžně míváme v mobilních telefonech.

Použití ANGi je jednoduché. Stačí ANGi spárovat s chytrým telefonem vybaveným aplikací Specialized Ride App a užít si roční předplatné Ride Premium App zdarma, které je součástí všech helem Specialized vybavených ANGi a také senzorů ANGi, které budou k prodeji samostatně.

Během Vaší jízdy rozpoznává senzor ANGi různé síly, které souvisejí s pádem. Pokud tyto síly zaznamená, senzor se spojí s aplikací Ride App na Vašem chytrém telefonu, sepne alarm a začne odpočet. Pokud jste v pořádku, vypnete odpočet a jedete dál. Pokud budete zraněni a nebudete moct zastavit odpočet, Ride App pošle výstrahu textovou zprávou Vašim tísňovým kontaktům, že jste měli úraz. Kromě upozornění Vašich blízkých, že Vás potkal pád, ANGi a Ride App také zašlou Vaši polohu skrze GPS všem lidem, které si nastavíte v aplikaci Ride App.

ANGi Vám také umožní sdílet Vaše jízdní plány před tím, než vyrazíte na vyjížďku. Také si můžete vybrat, zda chcete Vašim kontaktům umožnit živé sledování Vaší jízdy v reálném čase. A protože ANGi komunikuje přes Vašeho mobilního operátora a vyžaduje tak signál po celou dobu svého fungování, možná Vás napadne, co se stane, když jste mimo dosah sítě operátora? V takové případě ANGi sleduje Vaši bezpečnost jiným způsobem. Stačí nastavit odhadovaný čas jízdy a načrtnout Vaši trasu před tím, než vyrazíte. Vše, co potřebujete je mít aktivní data, když začínáte svou jízdu. Pokud Vaše jízda nebude dokončena v časovém rámci, jaký jste nastavili, ANGi zašle oznámení Vašim kontaktům o Vaší poslední nahrané poloze, včetně trasy, jakou jste zadali. K tomu dojde nezávisle na tom, zda máte či nemáte signál mobilní sítě.

S příchodem roku 2019 budou všechny helmy Specialized vybaveny ANGi, nebo budou alespoň připraveny k připevnění této technologie. Senzory ANGi budou potom k dostání u prodejců Specialized.

Několik silničních, MTB a dětských modelů helem Specialized jsou již vybaveny senzorem ANGi, který je na nich přímo připevněn. Mají ho tyto helmy:

SILNIČNÍ: S-WORKS EVADE II, S-WORKS PREVAIL II, AND PROPERO

MTB: AMBUSH, AMBUSH COMP, AMBUSH E-BIKE, AND DISSIDENT

DĚTSKÉ: SHUFFLE YOUTH LED WITH MIPS + ANGI (K DOSTÁNÍ V ÚNORU)

Ostatní nové helmy Specialized ‘19 jsou připraveny na ANGi a nabízejí speciální úchyt, na který připevníte dokoupený senzor ANGi snadno a rychle.

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu