Santa Cruz představuje Megatower

20.3.2019

Konec spekulací, úniků dat a velkých očekávání. Je to tu. Hrdě vám představujeme Megatower! Plnokrevné enduro kolo pro náročné. Kola 29″, zdvih 160 mm, lower link-driven VPP odpružení, známé třeba z V10, Nomada a Bronsona. Kolo, na které Santa Cruz zákazníci čekali již od představení poslední verze Nomada. Výhody větších kol plně využijí jak hobíci na svých lokálních trailech, tak enduro závodníci v plném nasazení.

Megatower má zajímavý rodokmen. Jeho kořeny se dají vysledovat až k Hightoweru, u kterého jezdci Santa Cruz teamu v EWS Mark Scott a Iago Garay pomocí vlastního přepákování vytáhli zdvih až na 146 mm. Poptávka po větších zdvizích sílila a tak přišel Hightower LT, který měl zcela odlišnou zadní stavbu nabízející 150 mm odladěného zdvihu. Megatower v sobě také nese geny sjezdové mašiny V10. Spodní zavěšení odpružení VPP s lineárním průběhem křivky odpružení, představili Santa Cruz poprvé právě na V10. V dalších letech ho pak dostali i Nomad a Bronson.

Lepší rodinnou výbavu si Megatower ani nemohl přát. Spojuje velká kola s odpružením, připraveným na ty největší nárazy. Výsledkem je moderní rozpustilec postavený pro nejnáročnější podmínky a požadavky, které současné ježdění a jezdci na kola kladou. Připravený lehce zvládnout výzvy jakéhokoliv terénu či závodu.

První kola Megatower by měla do Česka dorazit již koncem března. Jejich cena startuje na 134 690 Kč..

Technické vychytávky

Megatower po vzoru V10 přichází s možností nastavení délky zadní stavby. Stane se tak jednoduše pomocí flipchipu. Ve standardním nastavení je délka zadní stavby 435 mm. Přetočením flipchipu se zvětší na 445 mm.

Nastavení výšky středu je už u Santa Cruz téměř normálem. Přichází s ním i Megatower. Pomocí flipchipu lze střed posunout o 3,5 mm.

Inženýři Santa Cruz poladili prostor pro tlumič, a tak lze na Megatower namontovat standardní tlumiče od všech výrobců. Zákazníci si mohou objednat vzduchový tlumič nebo tlumič s pružinou.

Megatower je prvním kolem, které Santa Cruz nabízí se sadou XX1 AXS, tedy s bezdrátově ovládanou přehazovačkou a teleskopickou sedlovkou.

(tz).

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu