Rychle k vrcholu – Trek Emonda 2021

19.6.2020

Včera představil americký Trek světu novou podobu silničního modelu Emonda. A nutno podotknout, že zde vizuálně nezůstal kámen na kameni.

I u modelů, zaměřených na vrchařské vlastnosti totiž promlouvá do konstrukce snaha o vylepšení aerodynamiky a k tomuto trendu nemohl být hluchý ani Trek. Proto zde budete marně hledat doposud typické kruhové průřezy, ale naopak se můžete těšit na oblíbený profil Kammtail. To spolu s uvedením nové struktury marteriálu OCLVs označením 800 slibuje navýšení tuhosti a současně snížení hmotnosti. To je jistě velkou vábničkou pro gramařsky zaměřené uživatele. Však se Trek prezentuje informací že rámový základ se dostal pod magickou hranici 700 gramů.

Stejně jako řada konkurentů se ale Trek nesoustředil jen na rám, ale do konceptu zařadil i hlavní komponenty a doplňky, jedná se zejména o kombo řídítek a představce a zapletená kola. Že budou mít tyto doplňky vliv nejen na tuhost, ale zejména rychlost stroje je nasnadě. Po první ochutnávce, kterou provází i následující fotogalerie vězte, že tento stroj již máme v redakci a na podrobnější informace i praktický test se můžete těšit v nejbližším vydání časopisu 53×11.

(ep)

foto Trek

1 komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

  1. Pavel (pn.sviadnov@***) napsal:

    Krásné kolo až na ty brzdy…

Menu