Rohanské stezky – bikování pro celou rodinu

23.5.2023

MTB závod Rohanské stezky se znovu hlásí o slovo, a to již tradičně poslední červnovou sobotu 24. června. Pořadatelský tým sází na jistotu a pod heslem „bikeři bikerům“ připravuje i 5. ročník závodu, jehož zázemí najdete v lyžařském areálu v Lomnici nad Popelkou s pěti skokanskými můstky a nezapomenutelnou sportovní atmosférou.

Bikový den otevřou dětské závody, na ty dorazí tým Zpráviček České televize a z průběhu vytvoří reportáž, která půjde na televizní obrazovky. Pro mladé bikerky a bikery budou připraveny divácky atraktivní okruhy a vedle nich i volně přístupná jízda zručnosti s řadou dovednostních překážek. Každý účastník v cíli obdrží pamětní dárek a závěr dětských závodů bude patřit tombole. Dětské závody jsou součást Krkonošského poháru mládeže.

Pro dospělé účastníky jsou připraveny dvě tratě – 50 km s převýšením 1290 m a 25 km s převýšením 700 m. Pečlivě vybrané lesní cesty a pěšinky provedou závodníky nejzajímavějšími místy, která okolní lesy a kopce nabízí. Trasa 25 km je bez technických úseků a díky tomu je vhodná pro širokou bikovou veřejnost. Naopak trasa 50 km nabízí lehce sjízdné a především hravé technické úseky. Na obou trasách si navíc můžete složit s přáteli tým a zúčastnit se kategorie tříčlenných družstev. Stejně jako loni budou vypsány kategorie IZS (integrovaného záchranného systému), a to pro obě trasy hlavního závodu.

„Registrace do všech vypsaných kategorií je již spuštěna, tak neváhejte a přijďte pobejt, zabikovat a užít si s námi krásný sportovní den 24. června do Lomnice nad Popelkou. Těšíme se na vás,“ zvou za pořadatelský tým Rohanských stezek Michal Vlášek a Lucka Hamanová

Veškeré informace o závodu naleznete na: www.rohanskestezky.cz

(tz)

foto archiv pořadatele

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu