RockShox SID dělí cesty

17.3.2020

Sezona rok 2020 ještě ani pořádně nezačala a Sram už chrlí novinky roku 2021.

Mezi ně patří i kompletně předělaná vidlice RockShox SID a k němu patřící tlumič SIDLuxe.

Co vše se mění? Prakticky všechno. Jedna vývojová větev, SID Ultimate jde čistě závodní cestou minimální hmotnosti, proto odlehčili vnější nohy, předělali můstek, nohy dali blíže k sobě, což se neobešlo bez vybrání nohou v určitých místech, tak jak to známe u vidlic FOX Step Cast. Na nohou přibyla ryska s maximálním zdvihem, to je cesta jednoduchosti a pochopitelnosti pro všechny, technický pokrok se skrývá až uvnitř 32mm hliníkových nohou, kde je významně odlehčená tlumící patrona Charger Race Day s tvrdším systémem zamykání, menším objemem oleje a tedy lehčí. Hladšímu chodu dopomáhá mazivo Maxima Plush Fluid a SKF stíráky. Tahle paráda má jen 100 mm zdvihu a je jen pro 29″ kola, díky všem úsporám se může pochlubit vahou jen 1326 g.

Stejně odlehčenou konstrukci má i SID SL, jen má běžný Charger damper s výslednou hmotností celku 1468 g.

Pak je tu ale nová vývojová větev, také SID Ultimate, avšak se zdvihem 120 mm a 35mm nohama a hmotností 1537 g. Také zde je možná paralela s vidlicemi Fox 34 Step-Cast. Stejně jako u výše uvedeného XC modelu má odlehčené vnější nohy, tlumení, SKF stíráky a podobně, jen nabídne navíc detail v podobně blatníku.

Také zde je v nabídce dostupnější verze se starým známým Chargerem.

A tlumič?

SIDLuxe Ultimate

RockShox SIDLuxe Ultimate má stejnou grafiku, upravenou velikost vzduchové komory, váží od 227 g výše dle rozteče. Dost bylo slov, podívejte se sami.

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu