Rekola jsou ještě týden v nouzovém stavu k dispozici zdarma

27.3.2020

Protože omezení pohybu a shlukování lidí zatím pokračují, domluvila se Rekola s Hello bank! na podpoře ještě jednoho týdne dopravy na kole zdarma. Od 28. 3. do 2. 4. budou ve všech městech, kde Rekola jezdí, jízdy na 15 minut zdarma.

Jsme moc rádi, že můžeme v této době lidem nabídnout alternativní dopravu po městě zdarma. Při dodržování doporučených hygienických pravidel považujeme bikesharing za vhodný způsob přepravy v tomto jarním období, který nám navíc umožní tolik potřebný pohyb a individuální prostor.“ říká k tomu Gabriela Pithartová, ředitelka značky a komunikace Hello bank!

Pokud se i při současné situaci musíte pohybovat po městě, firmy i hlavy států jako je Dánsko nebo Německo, doporučují nahradit dopravu MHD, pokud možno chůzí nebo jízdou na kole.

„Rekola a MHD odjakživa vnímám jako nejlepší přátele a spojence, a přátelé jsou mimo jiné také od toho, že si umějí v krizi pomoci. A vzhledem k tomu, že je třeba omezit kontakt s lidmi na minimum, kolo je v tuto chvíli ideální dopravní prostředek.“ říká Vítek Ježek, zakladatel Rekol.

Rekola pozorně sledují ustanovení vlády a domlouvají se svými partnery možné scénáře toho, jak individuální dopravu nechat v tomto složitém období dostupnou maximálnímu počtu lidí.

Stejně jako MHD se snaží dotykové plochy, řídítka, na kolech dezinfikovat. Obecně ale stačí dodržovat základní hygienické návyky, a především si pravidelně mýt ruce. Doporučujeme také používat rukavice.

 

 

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu