Registrace na Malevil Cup spuštěna

20.12.2021

Rok 2021 spěje ke svému konci. Je tradicí, že touto dobou spouštíme registrace k dalšímu ročníku International MTB marathonu Malevil Cup, a stejně tomu je i letos.

Již 23. ročník marathonu bude výjimečný v tom, že se do Lužických hor po deseti letech vrací Mistrovství Evropy v marathonu horských kol. Podrobné informace mistrovství nejsou v tuto dobu ještě ke zveřejnění, čekáme na schválení rozpisu ze strany UEC. Schůzka s prezidentem UEC panem Enrico Della Casa, plánovaná na tento týden, byla kvůli nové mutaci Covid-19 odložena.

Je téměř jisté, že závodní víkend bude rozložen do dvou dnů. V sobotu 18. června se pojede „tradiční“ Malevil Cup na trasách 100, 70, 50 a 30 kilometrů ve všech kategoriích hobby, včetně populární kategorie dvojic.

Neděle 19. června bude vyhrazena bojům o evropské tituly v kategoriích muži elite a ženy elite.

Již teď účast na Mistrovství Evropy v maratonu horských kol v roce 2022 avizuje aktuální mistr světa a Evropy Andreas Seewald z Německa, či olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý.

Pro rok 2022 je evropské mistrovství rozšířeno o kategorie MASTERS, tato kategorie je určena všem sportovcům, kteří již ukončili svojí závodní „elitní“ kariéru. Na startovní čáru se tak nejspíše postaví třeba pětinásobný vítěz legendárního etapového závodu Cape Epic Karl Platt.

O tituly v kategorii masters se bude bojovat rovněž na dlouhých trasách. Uchazeče o vítězství tak nemine přejezd místní ikony, vrcholu Hvozd. Kompletní rozpis šampionátu zveřejníme, jakmile to bude možné.

Malevil Cup – to prostě musíš zažít!

Jestli hledáš skvělý dárek pro partnerku, partnera, kámoše, napiš si na info@malevilcup.cz o vánoční VOUCHER.

Rádi vám ho zašleme!

(tz)

Přidat komentář

Klikněte zde pro vložení komentáře

Menu